Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwolnienie a koniec umowy na czas określony

zwolnienie zus koniec umowy

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 BluLagun

BluLagun

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 luty 2013 - 12:40

Witam Wszystkich, mam pewien dylemat i potrzebuję pomocy.

W dniu 31/01/2013 skończyła mi się umowa o pracę na czas określony. Pracodawca poinformował mnie o jej nieprzedłużaniu 29/01/2013. W związku z tym 30/01/2013 udałem się do lekarza i dostałem zwolnienie do 01/02/2013 (piątek). Chciałbym dalej kontynuować zwolnienie.

Wiem, że od 01/02/2013 chorobowe będzie wypłacał ZUS.

Czy jeżeli poszedłbym do lekarza w dniu dzisiejszym lekarz może mi wystawić zwolnienie od soboty?

Podejrzewam, że jeżeli poszedłbym do lekarza w poniedziałek ten wystawiłby mi zwolnienie od 04/02.2013. Pojawiają się dwa dni przerwy. Jak odniesie się do takiej przerwy ZUS i czy świadczenie będzie mi się należeć?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 01 luty 2013 - 12:46

jeśli to będzie przerwa weekendowa, to ok, może być. ZLA wyslij do ZUS
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 01 luty 2013 - 12:48

Zasiłek przysługuje, gdy niezdolność do pracy powstała w czasie zatrudnienia i trwa po jego ustaniu, ale również gdy zachorowanie nastąpi już po ustaniu zatrudnienia, jest to możliwe pod warunkiem, że choroba trwa bez przerwy co najmniej 30 dni i wystąpi w czasie 14 dni od ustania zatrudnienia .

#4 BluLagun

BluLagun

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 luty 2013 - 12:49

Dzięki za odpowiedź, czy masz na to jakąś podstawę prawną czy wiesz to z doświadczenia:)?

#5 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 01 luty 2013 - 12:50

z doświadczenia - w weekendy raczej trudno dostać się do lekarza (chyba że z wypadku)
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 25 luty 2013 - 18:42

Witam.Moja umowa o pracę kończy się 28.02.2013 r. Z powodów osobistych nie chcę dłużej pracować w danej firmie, a z tego co wiem moja umowa będzie przedłużona na czas nieokreślony. W związku z tym, nie wiem co robić: jeżeli nie podpisuję nowej umowy to automatycznie jestem bezrobotna bez możliwości prawa do zasiłku, bo sama rezygnuję ? Jak to faktycznie wygląda, proszę o poradę.Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

#7 Gosiak

Gosiak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 luty 2013 - 19:00

Witam jakiej odpowiedzi oczekujesz przecież to TWOJA DECYZJA

#8 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 luty 2013 - 21:22

Jeżeli umowa o pracę była zawarta na czas określony ,to w takiej sytuacji ,jeżeli nie podpiszesz kolejnej umowy to dostaniesz świadectwo pracy , w którym będzie napisane ,że umowę rozwiazano z upływem czasu na jaki była zawarta. W takim przypadku możesz zarejestrować się w Urzędzie Pracy i możesz ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych.mam nadzieję,że spełniasz warunki otrzymania zasiłku ,czyli odpowiedni okres przepracowany.

#9 jakubdab

jakubdab

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 26 luty 2013 - 10:14

Zostaje rejestracja w Urzędzie Pracy.

#10 Katarzynka

Katarzynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 26 luty 2013 - 13:07

"zwolnienie a koniec umowy na czas określony". Po co kogoś zwalniać jak zaraz koniec umowy ? Dołączona grafika

#11 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 26 luty 2013 - 13:08

tytuł tematu sugeruje zwolnienie lekarskie (co dalej po zakończeniu umowy o pracę), a wątek powyżej to zupełnie co innego (czy pracownik musi się zgodzić na nową umowę)

#12 Guest_Paulinka

Guest_Paulinka
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:47

witam mam  pytanie jesli konczy mi się umowa o prace na czas okreslony 19.01.2014 a choruje i ide na zwolnienie 16.01 2014 i mam zwolnienie do 23.01.2014 to czy dalej moge przedłurzyc zwolnienie i kto bedzie wtedy mi za to płacił?

#13 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5390 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:50

Ty raczej nie możesz przedłużyć zwolnienie bo nie masz takich uprawnień.

Jeśli  dalej będziesz chora musisz zgłosić się do lekarza i on wystawi ci nowe zwolnienie lekarskie za które po ustaniu stosunku pracy wypłatę przejmie ZUS

#14 Lennka

Lennka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:53

Dokładnie, po wygaśnięciu umowy w trakcie zwolnienia wszystko przejmuje ZUS.

#15 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 28 styczeń 2014 - 18:03

Po wygaśnięciu na pewno nie przejmnie wypłaty ZUS

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie, zus, koniec umowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy