Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZUS Z-3, kto wystawia ten dokument?

ZUS Z-3

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosiar

gosiar

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:56

Witam. Ogólnie jestem fakturzystką od stycznia tego roku. Ale mam też prowadzić sprawy kadrowe tj. teczki osobowe, umowy o pracę, zaśw. o zarobkach, urlopy, skierowania na badania, listy obecności. Mam pytanie, czy ja też powinnam wystawiać takie dokumenty jak ZUS Z-3? Akurat pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie. Nie bardzo się orientuję, ale wyczytałam, że powinnam je wysłać do ZUS w naszym mieście tj. w Bydgoszczy i dołączyć Z-3. Nie wiem, czy to ja powinnam, czy Pani z biura rachunkowego, która liczy wynagrodzenia i sporządza comiesięczne deklaracje do ZUS.....Czy do tego Z-3 wystarczy mi spojrzeć w listy płac i na ich podstawie je wypełnić jeśli to ja bym miała robić?

#2 Katarzynka

Katarzynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:59

Ale Z-3 wypełniasz tylko dla pracownika który kończy pracować w czasie choroby ! Tzn. któremu kończy się okres wypowiedzenia a zwolnienie trwa dalej. Wtedy wypłatę przejmuje ZUS i musisz na tym druku ZUS-owi wskazać ile mają mu płacić.

#3 Guest_Awa

Guest_Awa
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 08:00

Z-3 wypełniamy kiedy ZUS ma płacić zasiłek chorobowy (po przekroczeniu 33 dni chorobowego, jeżeli firma zatrudnia mniej niż 20 osóDołączona grafika. Do jego wypełnienia potrzeba tylko listy płac :-)

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3661 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 01 luty 2013 - 08:15

Z-3 powinna wystawić ta osoba,która liczy wynagrodzenia

#5 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 01 luty 2013 - 08:15

Zanieś do biura - takie sprawy zawsze były w zakresie obowiązków biura rachunkowego.

#6 gosiar

gosiar

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 01 luty 2013 - 08:24

dziękuję za odpowiedzi. Firam zatrudnia 13 osób. Dopiero jest poczatek roku więc rozumiem, że te 33 dni lecą od początku.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS Z-3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych