Skocz do zawartości

Zdjęcie

faktura opłacona przez payu

allegro payu

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mewho

mewho

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:53

WItam,kupiłem niedawno pewną rzecz na allegro, zapłaciłem za nią od razu po wylicytowaniu (przez PayU) i poprosiłęm o wystawienie faktury VAT. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę wraz z fakturą, na której jednak jest napisane zapłacono:0zł; do zapłaty X zł, sposób zapłaty: przelew, podany numer konta sprzedawcy i termin płatności. Spodziewałem się raczej czegoś w stylu zapłacono:X, pozostało 0. Na potwierdzeniu przelewu z banku mam numer aukcji, dane PayU i w związku z tym nie jestem przekonany czy takie potwierdzenie wystarczy. Czy potrzebuję jeszcze czegoś aby bez stresu zaksięgować taką fakturę? Jakieś KP? Coś z allegro? PayU? Byłbym wdzięczny za jakieś informacje.

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:01

Może najpierw skontaktuj się z dostawcą towaru i sprawdź czy otrzymał płatność? Może ktoś się pomylił wystawiając fakturę i nie zaznaczył zapłacono?To tyle na początek.

#3 Katarzynka

Katarzynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:10

Ja bym podłączyła potwierdzenie przelewu na PayU, tam w opisie chyba jest napisane, za co jest płatność ?

#4 mewho

mewho

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:17

Skontaktuję się, chociaż myślę, że ją otrzymał (przynajmniej jakieś potwierdzenie od allegro/payu, że mają już jego pieniądze). Co jeśli ma zapłatę? Jakąś korektę? KP powinien mi dać?W opisie przelewu jest tylko numer aukcji i nr transakcji :/

#5 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:27

Dlaczego KP, kasa wpłynęła na konto do dostawcy.Korekta faktury do formy płatności, lub jakieś potwierdzenie mailowe, które załączysz do takiej faktury, że zapłacona, mimo że widnieje do zapłaty i to powinno załatwić problem.

#6 mewho

mewho

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:30

Ok, dzięki. Zadzwonię jutro do sprzedawcy, może mi wystawi coś takiego.

#7 mewho

mewho

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 luty 2013 - 10:20

Jakby ktoś był zainteresowany to dzwoniąc do Krajowej Informacji Podatkowej poradzono mi poprosić sprzedawcę o wysłanie maila, w którym potwierdza wpłatę pieniędzy, wydrukowanie go i załączenie do faktury i potwierdzenia z banku. Dzwoniłem też do kierownika kontroli w moim US, który powiedział, że jeśli kwota się zgadza i jest numer aukcji na potwierdzeniu z banku to im już wystarczy bo w razie kontroli znajdą sobie po numerze aukcji czego ona dotyczyła.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: allegro, payu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych