Skocz do zawartości

Zamknięcie firmy, otwarcie nowej a co z umowami?

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_diuda

Guest_diuda
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 08:46

Mam firmę jednoosobową i w tym momencie mam podpisane umowy do końca roku na pozycjonowanie stron internetowych, niestety ze względu na wysoki ZUS muszę zamknąć firmę, a nową firmę z niższym ZUSem chce otworzyć mój mąż(on pracuje na etacie więc będzie płacił tylko zdrowotne) tylko nie wiem co z tymi umowami? Jakaś cesja? Jak to zrobić?

#2 Guest_KR

Guest_KR
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 08:56

Mozna zrobić cesję, aneks itp.

#3 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 09:15

Większość umów to umowy dwustronnie zobowiązujące, gdzie obie strony są zarówno zobowiązane, jak i uprawnione do określonych czynności. W przypadku, gdy w miejsce jednej ze stron chce wejść osoba trzecia należy jednocześnie przenieść zarówno wierzytelności jak i zobowiązania. Jest to oczywiście możliwe, choć w tym wypadku cesja umowy będzie jednoczesnym zawarciem przelewu wierzytelności i przejęcia długu.
Wynikiem dokonania cesji umowy nie jest zmiana lub zawarcie nowej umowy, lecz kontynuacja dotychczasowej. Sporządzając taką umowę nie należy się rozwiązywać poprzedniej, gdyż to wynikające z tej umowy uprawnienia i obowiązki są przenoszone na nowy podmiot.
tutaj instruktarz: http://www.serwispra...563,cesja-umowy

#4 monkep

monkep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2013 - 09:27

Jak najbardziej umowa cesji, jak w powyższych odpowiedziach. A propos praktycznych informacji http://blog.hernas.p...mowa-darowizny/

#5 bazyliczek

bazyliczek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 10:33

Należy pamiętać, że sporządzając umowę cesji nie rozwiązuje się przenoszonej umowy. zobowiązania z niej płynące przechodzą bowiem na nowy podmiot. gdyby jednak rozwiązanie takiej umowy miało miejsce podważyłoby to prawa i obowiązki które z niej wynikają. Gdyby w takiej sytuacji wynikł spór między stronami to można by było podnosić, że obowiązki wcale nie istnieją.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych