Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakładanie spółki z o.o. przez Internet

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102958 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 01:59

Przy zakładaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można wykorzystać wzorzec umowy i założyć firmę przez Internet. Jak założyć spółkę z o.o. przez Internet? Powrót do artykułu: Zakładanie spółki z o.o. przez Internet

#2 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 04:18

Zakładanie spółki z o.o. przez Internet

Witam

Jest to pewne ułatwienie dla chcących założyć spółkę on-line. Wystarczy założyć konto w systemie teleinformatycznym, wypełnić formularz rejestracyjny, opatrzyć go podpisem elektronicznym i wysłać. Wcześniej spółkę trzeba było powołać na podstawie umowy i odwiedzić w tym celu notariusza, a sama rejestracja w Krajowym Sądzie Gospodarczym trwała do 7 dni, a w praktyce i dłużej. Obecnie gdy właściwie zostanie wypełniony formularz rejestracyjny, to spółka rejestrowana jest w ciągu doby, a notariusz nie jest już potrzebny. Nowy system rejestracji spółek zawiera także pomocne wyjaśnienia.

#3 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 luty 2013 - 16:45

Konicznym jest założenie konta w systemie dostępnym na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (www.krs.ms.gov.pl) dla wszystkich stawających (zarówno dla wspólników jak i członków organów spółki). System jest dość intuicyjny a po wielu poprawkach na przestrzeni ostatniego roku w pełni zdatny do użytku. Warto pamiętać jednak, że choć jest to znaczące uproszczenie procesu rejestracji to jednak tylko do tego procesu się ogranicza. Koniecznym będzie zdecydowanie przed przystąpieniem do rejestracji o przedmiocie działalności (konkretnych kodach PKD), strukturze i kompetencjach organów (w tym sposobie reprezentacji), strukturze i wysokości kapitału zakładowego a także ilości i wartości nominalnej udziału w spółce. Także niektóre zapisy szablonowej umowy spółki przedkładane do wyboru mogą budzić wątpliwości. Warto przynajmniej konsultować wcześnie takie zagadnienia z odpowiednio wyspecjalizowanym prawnikiem.

#4 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 luty 2013 - 16:54

Warto pamiętać, że sama umowa spółki tworzona jest na wzorcu co narzuca pewne ograniczenia co do swobody kształtowania stosunków w spółce. Wszelkie dokumenty wymagane dla zarejestrowania spółki przez Internet takie jak wniosek, umowa spółki, lista wspólników czy oświadczenie o wniesieniu wkładów są tworzone przez wnioskodawcę bezpośrednio w systemie teleinformatycznym i przesyłane stamtąd właściwemu sądowi rejestrowemu. Konieczne będzie jednak fizyczne dosłanie wzoru podpisu (notarialnie poświadczonego) do właściwego sądu. Odrębnie w tym przypadku występuje się też o nadanie numerów NIP i REGON.

#5 Guest_Grigoriou4

Guest_Grigoriou4
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2017 - 12:02

Ja tam nikomu nic nie narzucam, ale osobiście wolałem pójść ze wspólniczką do doradcy podatkowego (Rödl & Partner) i wszystko było dopięte na ostatni guzik. jakoś ten internetowy system rejestracji spółek nie przypadł mi do gustu...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy