Skocz do zawartości


Ekwiwalent za urlop dla nauczycieli

ekwiwalent nauczyciele

wróć do serwisu Kadry 56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 13:24

Mam następujące pytanie/problem. Czy nauczycielowi, który rozwiązał umowę o pracę 31 grudnia należy się ekwiwalent za urlop za okres od 1 września do 31 grudnia? Niby prawo do urlopu nabywa z początkiem następnego roku kalendarzowego.... ale z tego co widzę, różne szkoły różnie to interpretują...

#2 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 29 styczeń 2013 - 13:46

to zależy, czy wykorzystał cały przysługujący urlop za 2012 rok. Jesli nie- wypłacasz ekwiwalent.
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 14:01

wykorzystał urlop za rok szkolny 2011/2012 w pełni... chodzi o okres od września do grudnia...

#4 majka

majka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1113 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 20:55

Oczywiście, że należało mu wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy. Należało mu wypłacić go za 23 dni ( 4m-ce x 5,6 )

#5 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 12:38

A jak obliczyć ekwiwalent za te 4 miesiące, nauczycielowi zatrudnionemu na 2/18 etatu...? Bo mi kadrowa przyniosła pismo, żeby wypłacić za "2 dni".... ale jakie dni...? bo nie wiem ja to ugryźć....

#6 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 13:14

Pani MajkoDołączona grafika . Proszę mi wytłumaczyć jeżeli nauczyciel w/g art. 65KN nabywa prawo do urlopu z dniem 1 stycznia danego roku to dlaczego będąc ztrudnionym od wrzesnia do grudnia nalezy mu się ekwiwalent? Czego nie rozumiem?

#7 majka

majka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1113 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 13:57

do Arka: Wydaje mi się, że Twoja kadrowa troszkę się "machnęła". Wg mnie należy n-lowi zatr.na 2/18 etatu od 1.09. do 31.12. należy wypłacić ekwiwalent za 3 dni.4 m-ce x 5,6 dni x 0,11 etatu = 2,46, a więc po koniecznym zaokrągleniu daje to 3 dni.do Ani: Art.65 traktuje o urlopie dla n-la zatrudnionego po raz pierwszy. Taki n-l na swój pierwszy urlop musi poczekać do ferii zimowych, bowiem dopiero w ich przededniu uzyskuje do niego prawo. Gdyby w przykładzie powyższym chodziło o takiego n-la, to nie otrzymałby niestety żadnego ekwiwalentu. Ale ja nie odniosłam wrażenia, że o takiego "nowego" n-la tam chodzi. I stąd ma tu zastosowanie art.66 ust.2.

#8 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 14:00

Wydaje mi się, że nauczycielom w szkołach feryjnych nie ustala się urlopu po przeliczeniu na wymiar etatu. Bo jak obliczyć teraz od tych 2 czy też 3 dni ekwiwalent za urlop?Przykładowo pensja nauczyciela zatrudnionego na 2/18 etatu to 400 zł. I co dalej ? 400/30 x 3 dni = 39,99 zł?

#9 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 14:21

Bardzo dziękuję za odpowiedźDołączona grafika .

A, gdzyby była taka sytuacja:
Nauczyciel jest zatrudniony umowa na czas określony 01.09.2011r.- 31.08.2012r. Wykorzystał urlop.

I ponownie został zatrudniony od 01.09.2012r.- 31.12.2012r. Czy za ten okres nalezy się mu ekwiwalent?

#10 Guest_Eryk

Guest_Eryk
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 16:01

Art 65 mówi owszem o pierwszym urlopie, ale i o drugim i o "NASTĘPNYM" czyli dotyczy także i wszystkich nauczycieli...W karcie nauczyciela oraz w rozporządzeniu o urlopach nie ma słowa o przeliczaniu wymiaru etatu dla nauczycieli szkół feryjnych. Sugerując się jednak przepisem mówiącym o tym, że nauczycielom i pełnoetatowym i niepełnoetatowym przysługuje taki sam wymiar urlopu - w okresie ferii letnich i zimowych - przy liczeniu ekwiwalent również uwzględnia się ich tak samo - czyli w dniach. A jaka wartość tej "dniówki" już jest dokreślona w rozporządzeniu.

#11 Guest_janka

Guest_janka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:45

W/g ar. 65 należy się urlop w przeddzień ferii dla zatrudnionego nauczyciela po raz pierwszy.To jak wygląda sprawa zatrudnienia takiego nauczyciela powiedzmy 1.03.2012r na czas przykładowo nieokreślony Pani Majko? Co z wakacjami u niego jeśli dopiero mu przysługuje urlop 2013 dzień przed feriami?

#12 Guest_Eryk

Guest_Eryk
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:50

Znalazłem odpowiedzi na pytania Dołączona grafika wychodzi na to, że Pani Janka jednak nie ma racji



www.bibliotekako.pl/news.aid,1127,Ekwiwalent_za_urlop_wypoczynkowy___analiza_obowiazujacych_przepisow.html

#13 Guest_Eryk

Guest_Eryk
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:52

Znalazłem odpowiedzi na pytania Dołączona grafika wychodzi na to, że Pani Janka jednak nie ma racji



http://www.bibliotek..._przepisow.html

Przepraszam - chodziło mi o Panią Majkę Dołączona grafika

#14 Guest_janka

Guest_janka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:21

Dołączona grafika , nie szkodzi, zorientowałam się,że to pomyłka. To ciekawy artykuł i bardzo prosty do zrozumienia . prawdę powiedziawszy jestem ciekawa wypowiedzi Pan Majki.

#15 majka

majka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1113 postów

Napisano 01 luty 2013 - 00:10

Art 65 mówi owszem o pierwszym urlopie, ale i o drugim i o "NASTĘPNYM" czyli dotyczy także i wszystkich nauczycieli...

Art.65 KN dotyczy tylko przypadku n-la, który podejmuje pracę w szkole po raz pierwszy. Pozostałym n-lom udziela się urlopu na zasadach zawartych w art.64, 66, 67 KN. Z informacjami zawartymi w linkowanym artykule (przykład 1) po prostu nie będę dyskutować. Nie są one dla mnie źródłem prawa, a tym bardziej jego interpretacji.

#16 majka

majka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1113 postów

Napisano 01 luty 2013 - 00:14

W/g ar. 65 należy się urlop w przeddzień ferii dla zatrudnionego nauczyciela po raz pierwszy.
To jak wygląda sprawa zatrudnienia takiego nauczyciela powiedzmy 1.03.2012r na czas przykładowo nieokreślony Pani Majko? Co z wakacjami u niego jeśli dopiero mu przysługuje urlop 2013 dzień przed feriami?

Nauczyciel zatrudniony 1.03. będzie miał urlop wypoczynkowy w czasie trwania ferii letnich. Słowo "ferie" dotyczy nie tylko ferii zimowych, ale także wakacji letnich.

#17 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 07:09

Pani Majko, cieszę się,że Pani jest,Dołączona grafika

#18 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 07:36

Ja również nie zgadzam się z interpretacją art 65 jakoby dotyczył tylko nauczycieli zatrudnionych po raz pierwszy - przecież on mówi wprost, kiedy nabywa się prawo do pierwszego urlopu i do każdego kolejnego, Gdyby było tak jak intepretuje Pani majką, to cała druga cześć tego artykułu " a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym" byłaby tam zbędna. Taką samą opinię słyszałem na szkoleniach.
Wg Pani Majki nauczyciel zatrudniony od 1 stycznia do 31 grudnia - np na zastępstwo wykorzystałby urlop o okresie ferii zimowych - 14 dni, w okresie ferii letnich np kolejne 42 dni i później jeszcze dostałby ekwiwalent za 23 dni....? Bez przesady... Najprościej zwrócić się o interpretacje do prawnika w swojej gminie/ powicie itd - z pewnością dostaniecie taką, że nauczyciel nabywa prawo do urlopu z początkiem roku kalendarzowego.

#19 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 16:30

Pani majko , czy mogłaby Pani ustosunkować się do wpisu Moniki? I wyjaśnić jak to jest? W szczególności co z tymi 23 dniami. Nie rozumiem tego i to mi nie daje spokoju.

#20 Guest_LILI

Guest_LILI
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 11:32

Podłącze się pod wątek urlopów nauczycieli. Może, ktoś miał podobną sytuację i jest w stanie mi wytłumaczyć. Otóż mam nauczyciela zatrudnionego od września na podstawie Kodeksu pracy - czas pracy 5/22 (n-l teoret. przedm. zawod.) złożył wypowiedzenia w lutym i teraz muszę policzyć ekwiwalent za urlop. Jak przeliczyć ile należy mu się urlopu? Jak liczyć ewkiwalent z kodeksu czy KN? Bardzo proszę o pomoc.



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ekwiwalent, nauczyciele

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych