Skocz do zawartości


zakup towarów spożywczych na spotkania z kontrahentami


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dorota

Guest_Dorota
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 11:09

Witam,Jako spółka zakupujemy usługi gastronomiczne w związku z pobytem pracowników na spotkaniach z kontrahentami w restauracjach. W trakcie tych spotkań w restauracjach spożywane są artykuły spożywcze, które zostają wyszczególnione na fakturze zakupu jako towar, niezależnie od usługi gastronomicznej. Tak więc bywa, że obok usługi gastronomicznej Spółka nabywa także towary, które są zużywane w trakcie pobytu w restauracji na potrzeby spotkania z kontrahentem. Czy w związku z tym możemy odliczyć sobie vat?

#2 Jarsz

Jarsz

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 158 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 11:21

W tym przypadku spółka zakupuje usługi gastronomiczne w związku z pobytem pracowników Spółki na spotkaniach z kontrahentami w restauracjach. W trakcie tych spotkań w restauracjach spożywane są artykuły spożywcze, które zostają wyszczególnione na fakturze zakupu jako towar, niezależnie od usługi gastronomicznej. Tak więc bywa, że obok usługi gastronomicznej Spółka nabywa także towary, które są zużywane w trakcie pobytu w restauracji na potrzeby spotkania z kontrahentem. W związku z nabyciem towarów Zainteresowanemu przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w całości.
Dokonując analizy powołanych powyżej przepisów prawa podatkowego w kontekście przedstawionego opisu stanu faktycznego należy uznać, iż opodatkowaniu nie podlega zużycie towarów przez pracowników w trakcie pobytu w restauracji na potrzeby spotkania z kontrahentem, bowiem w tym przypadku nie ma miejsca zużycie towarów na cele osobiste pracowników.

#3 Radomiak

Radomiak

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 1747 postów
 • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 styczeń 2013 - 22:36

Dorota,
Twoim pytaniem zajmował się niedawno WSA w wydanym wyroku sygn. akt.
I SA/Po 217/12 - Wyrok WSA w Poznaniu z 2012-06-26

link: http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/i-sa-po-217-12,podatek_dochodowy_od_osob_prawnych_interpretacje_podatkowe,2730758.html

stan faktyczny pkt 2 :).Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy