Skocz do zawartości

podwyższone koszty uzyskania przychodu

koszty uzyskania przychodu

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#21 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19864 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 styczeń 2020 - 08:21

1.A to trzeba coś zbierać?
2.Jak mogą to sprawdzać ?
Możesz napisać coś więcej.

Nic nie zbierasz

#22 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2020 - 13:54

Witam,
nie będę tworzył nowego wątku żeby nie robić takiego samego.
Mam do Was pytanie dotyczące ww kosztów, gdyż sam się na tym nie znam i nie za bardzo rozumiem.
Jeżeli w firmie wktórej pracuje (Wrocław) mam podane wszytskie adresy zam. i zamel. na Leszno.
A praktycznie wynajmuję pokój na stancji i nie ma mnie od pt do pon na tej stancji bo zjeżdżam do domu zawsze w te dni, to czy mogę starać się o takie koszty ?

Cześć, A może mi ktoś jakoś normalnie to wyjaśnić o co chodzi z tymi kosztami co to jest,Co daje. Czytam w Internecie ale za bardzo nie rozumiem, bo sie na tym nie znam. Z góry dziękuję.

#23 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19864 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 styczeń 2020 - 13:57

Cześć, A może mi ktoś jakoś normalnie to wyjaśnić o co chodzi z tymi kosztami co to jest,Co daje. Czytam w Internecie ale za bardzo nie rozumiem, bo sie na tym nie znam. Z góry dziękuję.

:))))

#24 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2020 - 21:02

:))))

:) ?

#25 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 07:43

Może mieć, bo nie wiadomo czy w razie kontroli US uwierzy, że codziennie dojeżdża do pracy z Leszna. 

Nie musi dojeżdżać codziennie, podwyższone przysługują jak chociaż 1 raz w miesiącu musi dojechać, inaczej byłaby to dyskryminacja w stosunku do tych, którzy na część etatu pracują i dojeżdżają rzadziej, a koszty mają takie same.

#26 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3632 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 14 styczeń 2020 - 14:11

Na zastosowanie podwyższonych kosztów nie ma wpływu ani odległość dzieląca zakład pracy od miejsca zamieszkania pracownika, ani rodzaj środka lokomocji, którym przyjeżdża on do pracy. Nie ma tu również znaczenia, ile dni w miesiącu pracownik dojeżdżał do pracy z innego miasta.

Podstawą potrącania takich kosztów musi być jednak pisemne oświadczenie pracownika, że rzeczywiście jest osobą dojeżdżającą. Gdy pracownik przestanie dojeżdżać do pracy z innej miejscowości, również musi powiadomić o tym płatnika, aby ten zaprzestał potrącania wyższych kosztów. W sytuacji, gdy pracownik nie złożył oświadczenia, że dojeżdża i w ciągu roku pracodawca przy obliczaniu zaliczek potrącał mu koszty w podstawowej wysokości, to w zeznaniu rocznym i tak ma prawo wykazać zwiększone koszty, jeżeli oczywiście faktycznie dojeżdżał do firmy z innej miejscowości.

#27 agatazabek

agatazabek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 09:19

Warto poczytać: https://www.roedl.pl...ania-przychodu/

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koszty uzyskania przychodu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych