Skocz do zawartości

Zdjęcie

składki zdrowotne

zdrowotne problem pomoc ZUS

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 gogi

gogi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 13:32

WitamBędę wdzięczna za pomoc. W grudniu 2012 dostałam z ZUS zawiadomienie o błędach w dokumentach przekazanych do ZUS . Dotyczą m-ca marca 2000r ( po 12 latach !!!!!) a konkretnie wysokości przekazanej składki na ubezpieczenie zdrowotne za pracowników. Do ZUS zostały przekazane składki na uzbezpieczenie zdrowotne obnizone do wysokości zaliczki na podatek. Pracownik ZUS udzielił mi informacji ,że takie przepisy obowiązywały w 1999 oraz od kwietnia 2000r. Szukając w aktach prawnych nie znalazłam zapisu ,że obnizenie składki na ubezpeiczenie zdrowotne do wysokości zaliczki obowiązuje w 2000 r z wyłaczeniem miesięcy I,II,III . Więc skąd te rozbiezności ? ZUS wzywa mnie do skorygowania dokumentów. Nie jestem przekonana czy w tej konkretnej sprawie mają rację. Nie robiąc korekty, sprawa będzie "wisiała" . W przypadku potrzeby uzyskania zaświadczenia o nie zaleganiu z opłacaniem składek ZUS , nie zostanie mi ono wydane , bo w ich systemie istenieją rozbieżności . Jak postąpić w tej konkretnej sprawie ?Po jakim czasie następuje przedawnienie roszczeń ZUS?Dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

#2 monkep

monkep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2013 - 13:04

Moim zdaniem roszczenia ZUS uległy przedawnieniu. Tak wynika z Uchwały Sądu Najwyższego z dnia 8 lipca 2008 r. (I UZP 4/08). Uzasadnienie dostępne jest na stronie http://zus.pox.pl/zus/ile-wynosi-okres-przedawnienia-skladek-zus-wymagalnych-przed-2003-r-5-lat-czy-10-lat.htm

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowotne, problem, pomoc, ZUS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych