Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Plany ratunkowe na odcinkach płatnych autostrad


wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 160 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 23:49

23 stycznia 2013 r. Komisja Spraw Wewnętrznych wysłuchała informacji Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o współdziałaniu administracji rządowej (wojewodowie, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) w zakresie aktualnego stanu i oceny funkcjonowania planów ratunkowych na odcinkach płatnych autostrad zarządzanych przez GDDKiA oraz koncesjonariuszy.

Informację przedstawił podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych - Stanisław Rakoczy.

Przygotowana przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej „Analiza w zakresie bezpieczeństwa autostrad, z uwzględnieniem możliwości prowadzenia działań ratowniczych” wskazuje na występowanie wielu nieprawidłowości związanych między innymi z niedopełnieniem obowiązku uzgadniania z komendantami wojewódzkimi Państwowej Straży Pożarnej warunków bezpieczeństwa na autostradach na etapie projektowania oraz planów działań ratowniczych.

Na podstawie sporządzonych wniosków Komendant Główny PSP wystąpił do komendantów wojewódzkich PSP o podjęcie w najbliższym czasie działań mających na celu opracowanie wytycznych do sporządzania planu działań ratowniczych na autostradach płatnych, opracowanie wskazań do uzgadniania warunków bezpieczeństwa na autostradach płatnych oraz wystąpienie do właściwych organów w sprawie niedopełnienia obowiązków w zakresie bezpieczeństwa autostrad płatnych, niepłatnych i dróg ekspresowych.

#2 Guest_gosc gosc

Guest_gosc gosc
 • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 11:11

No prosze ktoś tu odkrył opcje kopiuj wklej i kopiuje strone sejmu... bardzo naprawde bardzo kreatywny sposób korzystania z informacjichociaż nawet z kopiowaniem ma pan problemy "sejm.vov.pl" -

#3 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 160 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 22:34

Plany działań ratowniczych na autostradach

Dla przypomnienia :

Zgodnie z treścią art.98 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 16 stycznia 2002 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących autostrad płatnych (Dz.U. z 2002 Nr 12,poz.116) -

§ 98.1. Autostrada i urządzenia z nią związane powinny być zaprojektowane i wybudowane w sposób:

1) utrudniający rozprzestrzenianie się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

2) umożliwiający dostęp służb ratowniczych do miejsca zdarzenia, o którym mowa w pkt 1,

3) niepogarszający stanu bezpieczeństwa ludzi, obiektów budowlanych i terenów znajdujących się w sąsiedztwie autostrady, a w szczególności niewydłużający czasu dojazdu służb ratowniczych oraz dostępu do zaopatrzenia wodnego dla celów ratowniczych.

2. Warunki bezpieczeństwa, w tym warunki podjęcia działań przez służby ratownicze, powinny być uzgodnione:

1) na etapie projektowania autostrady z właściwymi komendantami wojewódzkimi Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji,

2) między koncesjonariuszem a administracją drogową, Policją, pogotowiem ratunkowym oraz podmiotami krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, w zakresie realizacji przez te podmioty ich zadań ustawowych w odniesieniu do autostrad.

3. Wymagania dotyczące zasad i organizacji prowadzenia działań ratowniczych na autostradzie powinny być zawarte w planach działań ratowniczych.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych