Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kompleksy ,,Orlik’’

wróć do serwisu Sektor Publiczny 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 23:14

Ministerstwo Sportu i Turystyki informuje, że z końcem 2012 roku zakończono realizację na dotychczasowych warunkach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Gminy, które dotychczas nie wybudowały na swoim terenie kompleksu „Orlik” będą mogły jednak ubiegać się o dofinansowanie jego budowy ze środków FRKF (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej).

Przypomnijmy fragmenty opisu programu „Moje Boisko – Orlik 2012”

,,Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Problemem ostatnich lat jest brak jasnej i klarownej koncepcji rozbudowy infrastruktury sportowej w Polsce. Buduje się chaotycznie, często za ogromne pieniądze. Oczywistym jest fakt, że brakuje nowoczesnych kompleksów sportowych.
Jednym z podstawowych zadań Państwa jest zapewnienie obywatelom możliwości uprawiania sportu, niezależnie od statusu majątkowego czy pozycji społecznej. Należy, zatem stworzyć na tyle atrakcyjne formy, aby zachęcić jak największą liczbę osób do aktywności sportowej.

Zgodnie ze Strategią Rozwoju Sportu w Polsce do roku 2015 celem działania Ministerstwa Sportu i Turystyki jest zmniejszenie dystansu, jaki w tej dziedzinie dzieli Polskę od krajów europejskich. Realizacja tych zadań uwarunkowana jest znacznym zwiększeniem nakładów finansowych na ten cel.

Propagowanie zdrowego stylu życia to jedno z najważniejszych zadań, które należy konsekwentnie realizować. Duże znaczenie w tej problematyce będzie miała rozbudowa infrastruktury sportowej.
Pragniemy położyć duży nacisk na popularyzację aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką’’.

#2 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 09:22

W 2013 r. realizowany jest Projekt Animator Moje Boisko – ORLIK 2012 ,który polega na udziale finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w pokryciu kosztów zatrudnienia „Animatorów”- osób inicjujących, organizujących oraz prowadzących systematyczne zajęcia i imprezy sportowe na obiektach powstałych w ramach programu inwestycyjnego ORLIK 2012.

#3 kreg

kreg

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 13 luty 2013 - 21:11

Bardzo dobry pomysł z projektem animator. Ktoś musi prowadzić profesjonalne zajęcia dla dzieciaków i młodzieży.

#4 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 23:05

Projekt rzeczywiście dobry, jest aktualnie realizowany w poszczególnych regionach kraju.

#5 Matii

Matii

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 luty 2013 - 12:25

U nas w mieście jest jeden taki stadion, naprawde bardzo fajna sprawa żeby zachęcić dzieciaki do ruchu

#6 Guest_dżek

Guest_dżek
  • Goście

Napisano 22 luty 2013 - 09:49

W naszej miejscowości sa az trzy takie obiekty.Aktualnie organizowane są konkursy na wybór animatorów.

#7 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 13 marzec 2013 - 23:20

U nas w małej miejscowości 30 tys.mieszkańców - 3 obiekty wraz z opiekunami(animatorami).Stadioniki działają jak należy.

#8 adamkowalski

adamkowalski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 08:16

Wiecie generalnie to uważam, że jest to świetny pomysł, ale w mojej gminie są cztery takie obiekty i o ile na początku było wielkie zainteresowanie to teraz zainteresowanie się zmniejszyło, a animatorzy pracują tam oczywiście dalej. Generalnie to zastanawiam się, czy to nie jest poprostu przesada, bo przecież ktoś musi te obiekty utrzymać, co jest oczywiście robione z podatków. Pomysł jest dla mnie dobry, ale z umiarem, bo to mimo wszystko kosztuje.Pozdrawiam Adam

#9 Guest_driver72

Guest_driver72
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 10:34

Witam.

Mam pytanie, czy można łączyć samorządową instytucje kultury z działalnością sportową (którą ma w nazwie). Ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć przepisów odnośnie tego zagadnienia.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

#10 Czarny102

Czarny102

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 11:20

Witam.

Mam pytanie, czy można łączyć samorządową instytucje kultury z działalnością sportową (którą ma w nazwie). Ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć przepisów odnośnie tego zagadnienia.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Dołączam do pytania

#11 zomcio99

zomcio99

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:51

Orlik fajna inicjatywa. Ładne boiska do gry dla młodzieży.

Nie wszystko zależy od szczęścia.

#12 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 666 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 11:30

Żeby tylko jeszcze młodzież chciała z tego korzystać...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych