Skocz do zawartości

Potrzebna porada księgowej - proszę

wróć do serwisu Księgowość 25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_dorotakowalik

Guest_dorotakowalik
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2018 - 10:38

ja współpracuję z biurem rachunkowym Gama na Białołęce, są bardzo dobrzy w swoim fachu na pewno pomogą

#22 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 14:14

Witam,

planuję rozpocząć własną działalność związaną ze sprzedażą do zakładów przemysłowych. Mam pytanie czy na początek prowadząc jednoosobową działalnością gospodarczą nierejestrową będę mógł wystawiać klientom faktury vat? Pozdrawiam

#23 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12911 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 wrzesień 2018 - 21:31

A masz zamiar być vatowcem ?

Bo moim zdaniem nie bardzo to wygląda na działalność nierejestrowaną - tu przychód miesięczny nie może być większy niż połowa płacy minimalnej. A sprzedaż do zakładów przemysłowych chyba przewidujesz w większym zakresie.  

#24 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 11:38

wiem o ograniczeniach związanych z przychodem, chcę na początek zobaczyć jak to będzie funkcjonowało i ewentualnie później zarejestrować działalność

#25 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 08:22

Obawiam się, że nie da się wystawiać faktur VAT nie będąc vatowcem możesz chyba co najwyżej rachunek wypisać ale też nie wiem jak to wygląda. Może zrób sobie rekonesans i jedynie podpisz z firmami kontrakty jak się okaże że uzbierasz ich trochę to automatycznie możesz przejść od razu na działalność i Vat od razu sobie zorganizować. Nie zapomnij tylko info wysłać do US miejscowego. Niby nie trzeba ale warto mieć papier że dostali powiadomienie. U mnie było tak z przenoszeniem firmy do innego miasta. Z biurem to nie był problem Cityspace.pl załatwili od ręki, ale za to jak się okazało US były nie dostał informacji o zmianie adresu firmy. I potem były małe nieprzyjemności. Wyjaśniło się i jest ok ale i tak trzeb im wysyłać info na papierze i potwierdzenie musisz mieć. 

#26 asari

asari

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 06:06

Najlepiej porozmawiaj z dobrą księgową Edytę Cyburt, z pewnością dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie. Jeżeli chodzi o sprawy związane z prowadzeniem działalności, to lepiej nie ryzykować, bo można skończyć płacąc niezłe kary do US. Zanim więc popełnisz błąd lepiej porozmawiaj z doradcą. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych