Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odliczenie VAT z faktur, które nie są "bezpośrednio kosztami" / kilometrówka

kilometrówka vat doliczenie koszt rejestr vat

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 mat1984

mat1984

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 14:31

Witam,rozliczam się na zasadzie KPiR, jestem VATowcem, prowadzę kilometrówkę. Mam pytanie jak sytuacja z odliczeniem VATu wygląda w następującej sytuacji:Miesiąc styczeń:- faktur na paliwo (z których nie mogę odliczyć VATu) mam na 600 zł + za naprawę samochodu 500 zł + VAT = 615 zł / wobec czego łączny limit do odliczenia z kilometrówki to 1100 zł i vat możliwy do odliczenia 115 zł- jednak z faktycznego przebiegu pojazdu wynika, że mogę do KPiR wrzucić tylko kwotę 400 zł i na tyle też mam zaksięgowane zestawienie przebieguI teraz moje pytanie:czy w rejestrze VAT za miesiąc grudzień mogę uwzględnić całą fakturę za naprawę samochodu i odliczyć pełny VAT?Wszystkie faktury z miesiąca grudnia mam podpięte pod zestawienie przebiegu, ale wysokość zaliczenia do kosztów ogranicza przebieg w grudniu. Z tego co gdzieś wyczytałem to aby odliczyć VAT to faktury muszą być rzeczywistym kosztem firmy, ale czy to dotyczy mojego przypadku? Czy też bez problemowo mogę odliczyć VAT?Pozdrawiam,mat

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 styczeń 2013 - 00:11

Jeśli wydatki te są związane z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą, to koszty paliwa i kwoty netto z faktur za naprawy są kosztem wg ewidencji przebiegu pojazdu do wysokości limitu w danym miesiącu, niewykorzystane przechodzą dalej, VAT natomiast możesz odliczyć w miesiącu otrzymania faktury.art. 21 ust 1 pkt 36 pkt 46

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kilometrówka, vat, doliczenie, koszt, rejestr vat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych