Skocz do zawartości

Zdjęcie

PIT przez internet

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:03

Wysłanie deklaracji podatkowej przez Internet jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego, najwygodniejszego dla Ciebie miejsca.

W formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu możesz składać następujące deklaracje podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A za 2012 r. oraz wniosek PIT-16 w roku 2013.
więcej informacji: http://www.pit.infor...z_internet.html

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 24 styczeń 2013 - 16:31

Deklaracje podatkowe bez ściągania jakiegokolwiek programu dostępne są w formie formularzy interaktywnych na stronie Ministerstwa Finansów pod adresem:http://www.finanse.m...acje/formularzew menu po lewej stronie odnajdziemy również instrukcje wypełniania PIT oraz wyszukiwarkę Organizacji Pożytku Publicznego aby przekazać 1% na organizację którą faktycznie chcemy wesprzeć a nie taką jaką sugerują nam wszelkiej maści darmowe programy.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#3 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:53

WitamRozliczenie deklaracji przez internet jest bardzo wygodną formą załatwienia tej sprawy. Rozliczanie takie bezpłatne i nie ma tutaj żadnych kosztów. Samo wysłanie deklaracji nie jest skomplikowane. W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej na stronie systemu e-deklaracje na w zakładce na stronie Ministerstwa Finansów. Główne korzyści jakie płyną z tej formy załatwienia sprawy moim zdaniem, to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu i łatwość w wypełnieniu deklaracji oraz usprawnienie pracy urzędów. Forma elektroniczna pozwala zaoszczędzić także pieniądze (opłaty pocztowe).Należy polecić tę formę rozliczenia się z urzędem skarbowym.

#4 kingamajewska

kingamajewska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 11:31

Zgadzam się z Państwem całkowicie, również popieram żeby rozliczać swój PIT online. Możliwości jest tak dużo, że ciężko zdecydować się na jedno rozwiązanie. Mam swój ulubiony program i nie zamierzam z niego zrezygnować. Program Fundacji Rosa nigdy mnie nie zawiódł, gotówka z Urzędu dotarła, a mój wniosek nigdzie nie zginął ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy