Skocz do zawartości

umowa zlecenie ze studentem zaocznym

wróć do serwisu Kadry 31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:00

Składka wypadkowa od tego zlecenia powinna być naliczona i

Dziekuje jeszcze jedno pytanie:Czy jesli wynagrodzenie bylo wyplacone po wykonaniu calego zlecenia, czyli np po 3 miesiacach to kiedy powstal obowiazek podatkowy skladki wypadkowej - w dniu wyplaty po 3 miesiacach czy po zakonczeniu kazdego miesiaca w kwocie 1/3 skladki od wynagrodzenia?

odprowadzona w miesiącu,kiedy powstał przychód,kiedy faktycznie zostało wypłacone wynagrodzenie z tej umowy.Jeżeli wynagrodzenie zostało wypłacone po trzech miesiącach,to w trzecim miesiącu.

#22 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:24

Maria, wnioskuje, ze jesli studenci do 26 roku zycia sa zleceniobiorcami zwolnionymi z ubezpieczenia spolecznego, nie ma zastosowania przepis w ich przypadku, ich ubezpieczenie zalezy od wykonywania miejsca pracy. Poprawcie mnie, jesli zle mysle.

#23 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3610 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:43

http://blog.ifirma.p...n-u-pracownika/

#24 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3610 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:57

http://www.zus.pl/pl...niki/porad23.pd

#25 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3610 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 27 styczeń 2014 - 15:30

Dziekuje jeszcze jedno pytanie:
Czy jesli wynagrodzenie bylo wyplacone po wykonaniu calego zlecenia, czyli np po 3 miesiacach to kiedy powstal obowiazek podatkowy skladki wypadkowej - w dniu wyplaty po 3 miesiacach czy po zakonczeniu kazdego miesiaca w kwocie 1/3 skladki od wynagrodzenia?

Uczeń /student do 26 roku życia nie może podlegać obowiązkowo ani dobrowolnie żadnym ubezpieczeniom z tytułu umowy zlecenia i nie rozumiem,dlaczego pytasz o ub.wypadkowe.

Składka wypadkowa od tego zlecenia powinna być naliczona i

odprowadzona w miesiącu,kiedy powstał przychód,kiedy faktycznie zostało wypłacone wynagrodzenie z tej umowy.Jeżeli wynagrodzenie zostało wypłacone po trzech miesiącach,to w trzecim miesiącu.

i twojej wypowiedzi Bogusławo też nie rozumiem,o co chodzi z tym wypadkowym?

Dorota pyta o obowiązek podatkowyDołączona grafika

#26 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 styczeń 2014 - 16:21

Maria,trudno zrozumieć ponieważ pytanie było "kiedy powstał obowiązek podatkowy składki wypadkowej"

Pytanie można zrozumieć dwojako,kiedy powstaje obowiązek podatkowy i kiedy trzeba naliczyć składki na ubezpieczenia społeczne.Na szczęście te dwa obowiązki powstają zarówno podatkowy jak i odprowadzenia składek do ZUS w miesiącu,kiedy było wypłacone należne wynagrodzenie.

#27 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2014 - 08:49

Zatrudnienie studenta na umowe zlecenia ma duużo plusów, bo "zlceniodawca" nie jest obowiązany do:

[*]udzielania urlopu wypoczynkowego,
[*]wypłaty wynagrodzenia za okres choroby,
[*]wysokości minimalnego wynagrodzenia,
[*]ochrony przed wypowiedzeniem umowy.
[/list]W przypadku zatrudnienia studentów do ukończenia 26. roku życia na podstawie umowy zlecenia jest dodatkowa zaleta - osoby te nie podlegają bowiem ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu.
Dla zleceniodawcy nie ma znaczenia, czy dana osoba jest studentem studiów dziennych, zaocznych, wieczorowych. W związku z tym zatrudniając studenta do ukończenia 26 lat na podstawie umowy zlecenia, nie zgłasza się go do ubezpieczeń społecznych i do ubezpieczenia zdrowotnego.
polecam artykuł: http://www.regioprac...enta-sie-oplaca

Dokładnie tak jest, sama jestem studentką i wszystko mogę potwierdzić. Na ten temat przeczytacie też http://www.praca.blo...niaj-studentow/

#28 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:25

Mam pytanie. Mam 24l Studiowalam zaocznie i w tym czasie pracowałam na umowę o pracę, rozwiazalam umowę ale jeszcze jestem na liście studentów. Czy przysługuje mi ubezpieczenie zdrowotne?

#29 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8746 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:49

do ukończenia studiów  jestes ubezpieczona

#30 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:59

Ponieważ w trakcie studiów byłaś zatrudniona na umowę o pracę i tam podległaś pod ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,należy ponownie zgłosić na uczelni wniosek o objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym lub zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego może dokonać jeden z rodziców.

#31 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 08:38

3 22 lata i zawarłam umowę zlecenie, a jestem studentką zaczną wiec nie mam ubezpieczenia zdrowotnego?

#32 Guest_Marsa

Guest_Marsa
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 21:02

witam serdecznie.

Mam taka sytuacje. Gdy byłam na studiach licencjackich zaczełam prace. Chciałam aby zakład nie ubezpieczył ze wzgledu ze rodzice nie moga... powiedzieli ze obowizkiem ubezpieczenia jest szkola badz rodzice do ukonczenia 26r.ż - to zgłosiłam sie do szkoły.(chcociaż w poprzednim zakładzie była ubezpeczona mimo ze bylam juz na studiach).

Ukonczyłam studia licencjackie i stwierdziłam ze pojde i powiem zeby mnie ubezieczyli bo nie uczeszczam juz na studia . Dali mi do wypelnienia odswiadczenie nie jestem studetka, przełozyłam tytuł ukonczenia szkoły - pomimo ze nadal jestem na studiach.

Mam teraz mozliwosc otrzymania umowy o prace.

i teraz moje pytanie: czy moge z tego tytułu poniesc jakies konsekwencje ze pomimo jestm studentka a zakladzie pracy o tym nie poinformowałam (skłamalam)???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych