Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to jest ekologistyka i co ją wiąże z usługami logistyczno - transportowymi?


wróć do serwisu Logistyka 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Logistyka

Admin Logistyka

  Admin Logistyka

 • Administratorzy forów
 • 314 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 20:51

Odzysk opakowań, zwroty, opakowania wielokrotnego użytku tozagadnienia, które dotyczą coraz większej liczby firm. Warto wiedzieć jakiewymagania stawia prawo i na czym można jeszcze zarobić. Powrót do artykułu: Co to jest ekologistyka i co ją wiąże z usługami logistyczno - transportowymi?

#2 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 160 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 03:16

Organizacja odzysku

Ustawa o której mowa w artykule (ustawa dnia 11 maja 2001 roku o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej (tj. Dz.U. 2007 Nr 90, poz. 607,
z późn. zm.) definiuje kogo dotyczy obowiązek zapewnienia odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych, a także wskazuje, że obowiązek ten może być wykonywany przez przedsiębiorców samodzielnie albo za pośrednictwem organizacji, zwanej dalej „organizacją”.


Ustawa określa przedmiot działania, formę prawną, kapitał zakładowy, wymogi rejestracyjne oraz obowiązki w stosunku do przedsiębiorców organizacji odzysku.

Organizacja może prowadzić działalność wyłącznie w formie spółki akcyjnej. Przedmiotem działania organizacji może być wyłącznie działalność związana z organizowaniem, zarządzaniem lub prowadzeniem przedsięwzięć związanych z odzyskiem, a w szczególności z recyklingiem odpadów, a także edukacja ekologiczna. Firma organizacji zawiera oznaczenie „organizacja odzysku”.

Kapitał zakładowy organizacji powinien wynosić co najmniej 1 000 000 złotych, a ponadto nie może być zebrany w drodze publicznej subskrypcji. Kapitał zakładowy organizacji powinien być pokryty w całości wkładem pieniężnym i wpłacony w całości przed złożeniem
wniosku o zarejestrowanie organizacji. Kapitał zakładowy organizacji nie może pochodzić z pożyczki lub kredytu ani być obciążony w jakikolwiek sposób.

Organizacja jest obowiązana złożyć marszałkowi województwa, w terminie dwóch tygodni od dnia jej zarejestrowania, odpis statutu i zaświadczenie albo oświadczenie o wpisie do rejestru sądowego oraz w tym samym terminie odpis wszelkich zmian dokonanych w statucie lub zaświadczenie albo oświadczenie o zmianach w rejestrze sądowym.

Organizacja przejmuje od przedsiębiorcy obciążające go obowiązki na podstawie umowy.
Organizacja jest zobowiązana do zachowania w tajemnicy wszelkich danych przekazanych jej przez przedsiębiorców. Obowiązek zachowania tajemnicy nie dotyczy obowiązków informacyjnych wynikających z niniejszej ustawy oraz przypadków, w których przepisy prawa nakazują ujawnienie tajemnicy.


#3 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 160 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 03:22

Sankcje karne za naruszenie przepisów ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej

Ustawa z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej
(tj. Dz. U. z 2007 r. Nr 90, poz. 607,z późn. zm.) zawiera w Rozdziale 7. przepisy karne dla przedsiębiorców, którzy naruszają jej przepisy.


I tak :

Zgodnie z art. 37a

Kto, prowadząc odzysk lub recykling:
1) odmawia wydania dokumentu potwierdzającego odrębnie odzysk i odrębnie recykling przedsiębiorcy lub organizacji lub wydaje dokument zawierający informacje nierzetelne, lub nie wydaje tego dokumentu w terminie, o którym mowa w art. 11 ust. 3 ( 7 dni), lub
2) nie przekazuje egzemplarza dokumentu potwierdzającego odrębnie odzysk i odrębnie recykling do wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska, lub nie przekazuje go w terminie, o którym mowa w art. 11 ust. 6 (30 dni),


- podlega karze grzywny.

Zgodnie z art. 37b

Kto będąc posiadaczem odpadów, wykonującym usługę polegającą na przekazywaniu odpadów do odzysku lub recyklingu, w imieniu przedsiębiorcy lub organizacji, nie przekazuje wniosku o wydanie dokumentu potwierdzającego odrębnie odzysk i odrębnie recykling prowadzącemu odzysk lub recykling,


- podlega karze grzywny.

Orzekanie w sprawach o powyższe czyny następuje w trybie przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.


#4 Guest_jednostka budżetowa

Guest_jednostka budżetowa
 • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 08:25

Mariusz J.

No i w jakim celu 'przeklepujesz" na zasadzie "kopiuj-wklej" te prawne ble,ble?
Chcesz zaistnieć?

A tak coś od siebie? Wiedzy brak?
Czytać każdy potrafi, najczęściej ludziom na Forum jest potrzebna interpretacja własnymi słowami, więc może nie wysilaj się, bo zachowujesz się jak troll

#5 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 160 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 11:07

Witam użytkowniczkę jednostka budżetowa

Moje dwie wypowiedzi,, Organizacja odzysku’’ i ,,Sankcje karne za naruszenie przepisów ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej’’ są ,,ode mnie’’ i stanowią komentarze do artykułu zamieszczonego w dziale Logistyka - ,,Co to jest ekologistyka i co ją wiąże z usługami logistyczno – transportowymi ?’’.

Przybliżają, nie wszystkim znane pojęcie organizacji odzysku oraz sankcje karne jakie mogą dotknąć przedsiębiorcę, który narusza omawianą ustawę.

Zamieszczone materiały nie stanowią także prawnego ,,ble,ble na zasadzie kopiuj- wklej’’, gdyż wymagały rzetelnego przygotowania w zakresie omawianych kwestii.

Dla jednych może to być,, prawne ble ble’’, dla innych (zwłaszcza tych, którzy do aktów prawnych nie sięgają) - są to przydatne informacje.

Jeśli użytkowniczka uważa inaczej, to pozostaniemy w różnicy zdań.


#6 Adam11

Adam11

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 18 postów

Napisano 09 luty 2013 - 23:57

Nawet nie wiedzialem,że jest cos takiego jak logistyka odzysku i ze ma to związek z transportem.Ciekawe czy specjalistka budżetowa ma jakiekolwiek pojęcie o tym, zabierając tu w sposób wredny gos.To jest własnie trollowanie - gdy się ktos pcha nie w swoją dziedzinę,nie mając pojecia o tym.

#7 Guest_pies grunewaldów

Guest_pies grunewaldów
 • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 10:45

Japa koniuDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych