Kategorie
Skocz do zawartości

tadeusz8

Członkowie
 • Postów

  261
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O tadeusz8

 • Urodziny 21.09.1952

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  wędkarstwo, grzybobranie, działka, aktywny wypoczynek w ciszy

Osiągnięcia tadeusz8

Newbie

Newbie (1/14)

7

Reputacja

 1. Przecież to już jest temat z broooooooodą. Dla potrzebujących podaję akt prawny regulujący te sprawy. Jest to Dz.U. nr 8 z dnia 18 lutego 1983 r., w którym zamieszczono ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego oraz wzrostu emerytur i rent inwalidzkich dla pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Czasami ZUS może zażyczyć sobie Resortowy akt prawny, w moim przypadku jest to Dziennik Urzędowy Ministerstwa Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego z dnia 29 czerwca 1985 r. Nr 1-3. W obu tych pozycjach zamieszczono ŚWIADECTWO wykonywania pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, które należy wypełnić na podstawie dokumentów kadrowych lub przedstawionych przez pracownika. Od 1 stycznia 1999 r. obowiązuje Ustawa o emeryturach pomostowych dot. tego tematu.
 2. tadeusz8

  kontrolne czy okresowe

  1) Czyli kontrolne do zrobienia, bo dotyczą długiego zwolnienia lekarskiego i rehabilitacji, 2) Badania okresowe dotyczą warunków pracy - do zrobienia, 3) Montażysta zabawek czy sieci energetycznych na wysokości - jeśli ma co trzy lata to ważne do 05"2022 jeśli w szczególnych warunków lub niebezpieczne to raz w roku.
 3. Po myciu właściwym przy użyciu szamponu, robię spłukiwanie wywarem ze skrzypu polnego. Nie suszę suszarką lub ręcznikiem pozwalam aby wywar sam się wchłonął / wyparował. Nie jest to czynność każdorazowa, raczej jak mi się przypomni - ale pomaga. Skrzyp zbieram jesienią i suszę. :) :D :rolleyes:
 4. W wyroku nie podawane są okresy przyznania alimentów - przynajmniej w moim przypadku. W końcowej fazie przedmiotowej sprawy Pani Sędzina pouczyła mnie, że alimenty na syna przyznawane są na okres do ukończenia 26 roku życia.
 5. Masz rację - to przecież nie boli !!!!!!!!!!! :lol: :D
 6. tadeusz8

  Wypadek w drodze z pracy do domu

  Jeśli pracodawca został powiadomiony o zaistniałym zdarzeniu - jego obowiązkiem jest zebranie materiałów (wyjaśnienia poszkodowanego, informacje świadków wypadku) i sporządzenie karty wypadku w drodze -do / -z pracy. Poszkodowany dostarcza wypis z SOR. Po ustaleniu okoliczności i przyczyn zdarzenia w ciągu 14 dni (nie później) sporządza się kartę wypadku w drodze z pracy.
 7. TAK - wystawiamy tylko skierowanie do LMP na badania dla kierowcy / operatora wózków widłowych B) :)
 8. Bez opłaty ??? U mnie wyskakuje 39,95 zł od ustalenia nr jednej księgi.
 9. 39,95 zł jedna księga wieczysta - przy większej liczbie są upusty
 10. Wejdź na stronę Państwowa Inspekcja Pracy i tam znajdziesz zapis e-skarga
 11. tadeusz8

  Bhp krzeslo

  W ogólnych przepisach bhp jest ogólnikowy zapis, że krzesła powinny spełniać wymagania określone w Polskich normach. Natomiast w Rozp.MPiPS z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe Dz. U. nr 148 poz.973 w pkt.4.3 Wysokość stołu oraz siedziska krzesła powinna być taka, aby zapewniała:.................................. oraz w pkt.5.1. Krzesło stanowiące wyposażenie stanowiska pracy powinno posiadać:............... Dużo by pisać ale lepiej wejść w posiadanie powyższego aktu prawnego - naprawdę warto.
 12. Jestem za opcją nr 2 - duplikat z bieżącą datą, ale wszystko zależy od humoru paniusi z ZUS B) :D
 13. tadeusz8

  bhp zmiana stanowiska

  Temat jest Ci znany, bo odpowiedź zawarłeś w pytaniu. Jeśli chcesz się upewnić, że działasz prawidłowo, to podpowiadam: skoro nie minęło 30 dni od zmiany stanowiska to instruktażu stanowiskowego nie przeprowadzamy.
 14. Zawsze zmieniając stanowisko należy wykonać badania BHP. Co to takiego :ph34r: :D???
 15. Do tego jest druk ERPO "Wniosek o ponowne obliczenie świadczenia emerytalno-rentowego" - do tego załącznik/oświadczenie kadr o zarobkach i stwierdzenie, że w roku rozliczeniowym (ubiegłym) nie chorowałem i nie przebywałem na urlopie bezpłatnym + wielkość osiągniętych dochodów. Dokumenty takie składam raz w roku, na początku, do końca lutego :)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...