Kategorie
Skocz do zawartości

Adwokat Krakow

Członkowie
 • Postów

  89
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Adwokat Krakow

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

 1. W sieci istnieją kalkulatory pozwalające obliczyć ekwiwalent za urlop - wpisz po prostu to w wyszukiwarkę i powinno Ci od razu pokazać kilka takich narzędzi (są proste w obsłudze i szybko się z nich korzysta).
 2. Odpowiedź znajdziesz tutaj - https://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/urlopy/669948,Czy-pracodawca-moze-zmusic-pracownika-do-skorzystania-z-urlopu.html
 3. W mojej ocenie - tak, ponieważ nadgodziny powstały w styczniu i lutym, a więc jeszcze przed wystąpieniem obecnych ograniczeń związanych z wirusem.
 4. Najlepszym rozwiązaniem byłoby sporządzenie testamentu przez Waszego ojczyma, w którym do całości spadku powoła Ciebie oraz przyrodnie siostry (np. w częściach równych - każda po 1/3 lub w innych częściach). Taki testament nie musi być koniecznie sporządzony przez notariusza, może być spisany własnoręcznie przez przyszłego spadkodawcę. Poza tym pojawia się pytanie - czy po zmarłej mamie była przeprowadzana jakakolwiek sprawa spadkowa stwierdzająca nabycie spadku, a następnie sprawa dotycząca działu spadku? Warto to uregulować jeszcze za życia ojczyma.
 5. To jest art. 9 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych: Zwalnia się od podatku następujące czynności cywilnoprawne: (...)6) sprzedaż rzeczy ruchomych, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekracza 1.000 zł;
 6. Tak, to też jest bardzo dobry pomysł. Sklepy obuwnicze z reguły nie lubią i obawiają się wszelkich urzędowych pism, a już szczególnie tych od rzecznika praw konsumentów. Warto skorzystać z takiej pomocy, szczególnie, że tak naprawdę nic ona nas nie kosztuje.
 7. Masz rację, zróżnicowanie wynika być może z tego, że zdaniem ustawodawcy przedsiębiorcę stać na opłacenie wszystkich należności. Z drugiej strony jeśli mamy jednoosobową działalność gospodarczą, to siłą rzeczy trzeba takiej osobie zostawić wysokość minimalnego wynagrodzenie za pracę, bo inaczej nie będzie w stanie przeżyć.
 8. Nie powinno być przeciwwskazań do uzyskania takiej opieki.
 9. Ale my tak naprawdę nie wiemy jakie dokładnie funkcje sprawuje ta osoba i od kiedy. Ostatecznie każda umowa powinna być czytana i sprawdzana przed jej podpisaniem, zwłaszcza umowa o pracę - każda z jej stron chyba wiedziała co jest w niej zapisane, prawda? Szczególnie, że dotyczy to tak ważnej kwestii jaką jest rodzaj wykonywanej pracy i zajmowane stanowisko.
 10. Adwokat Krakow

  Slub cywilny

  Można też za życia zrobić rozdzielność majątkową i wszystko przekazać do majątku żony - tylko jest wtedy ryzyko, że zostaniesz z niczym (przy ewentualnym rozstaniu to bardzo niekorzystna opcja). Testament wydaje się więc najrozsądniejszą opcją.
 11. A czemu nikt nie napisze ile to mniej więcej kosztuje? ;)
 12. Włoskie mandaty przedawniają się wraz z upływem 5-letniego okresu od ich wydania.
 13. A nie chodzi Ci bardziej o to, że za pośrednictwem banku robimy profil zaufany? Potwierdzamy w ten sposób różne e-czynności, np. wysłanie PIT.
 14. Adwokat Krakow

  Urlop bezpłatny

  Może znajdziesz coś pomocnego tutaj - http://www.urlopypracownicze.pl/artykul,1624,12826,zus-zwua-za-pracownika-na-urlopie-bezplatnym.html
×
×
 • Dodaj nową pozycję...