Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Ręka na dźwigni zmiany biegów


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 03 wrzesień 2017 - 10:31

Ludzie co wy za bzdury wymyślacie? Kto wam takich głupot naopowiadał? Instruktorzy jazdy czy samozwańczy mechanicy internetowi? Może sprawdźcie najpierw jakie siły działają w skrzyni biegów.Trzymanie dłoni na drążku zmiany biegów nie ma najmniejszego wpływu na działanie skrzyni biegów, jak motyl wam na dłoń usiądzie to palców wam nie posłanie. Nic się nie uszkodzi chyba,że zmienianie na siłę biegi bez wyciskania sprzęgła.

Napisano 27 grudzień 2016 - 16:11

Co za glupota mam auto od nowosci obecnie autko ma juz 15 lat w 99.99999999999% jezdze z reka na skrzyni bo lubie i nigdy ale to nigdy nie mialem problemow ze skrzynia. Smiga jak zloto dodam ze to manual.

Napisano 11 czerwiec 2011 - 10:10

ja też słyszałam, że trzymanie ręki na dźwigni zmiany biegów powoduje przenoszenie na nią jakichś sił i może powodować uszkodzenie dźwigni; niezależnie jednak od tego- trzymajmy dwie rączki na kierownicy, do tego ona służy

Napisano 24 maj 2011 - 23:27

W duzym fiacie mojego taty, mozna ja bylo po prostu wykrecic. Pewnie tak samo mozna tez we wspolczesnych autach, nie?

Napisano 24 maj 2011 - 21:05

Ja niestety mam nawyk do trzymania ręki na skrzyni biegów, zamiast tak jak powinno się trzymać poprawnie - obie ręcę na kierownicy.Na pewno gałka się bardziej wyciera, z mojej zszedł już cały chrom i robi się chropowata - to tak jeśli chodzi o zużycie gałki skrzyni biegów.Moja nadaje się już do wymiany ale ja sama tego nie umiem zrobić.Wiecie gdzie można wymienić gałkę skrzyni biegów?Ile to kosztuje?

Napisano 24 maj 2011 - 09:19

Od trzymania ręki na dźwigni zmiany biegów możesz w teorii uszkodzić nie silnik, a skrzynię biegów. Podobno mogą się w ten sposób przenosić drgania na synchronizatory i doprowadzić do ich uszkodzenia

To zależy chyba też od konstrukcji auta. W większości aut skrzynia biegów jest ustawiona poprzecznie i połączona z dźwignią zmiany biegów za pomocą układu drążków. Układ tych drążków raczej wszystkie drgania by niwelował zanim dostaną się na drążek zmiany biegów. Takie moje dywagacje.Nie wiem, ja nigdy nie słyszałem o negatywnym wpływie trzymania ręki na drążku zmiany biegów, nie wydaje mi się, aby było to jakoś bardzo szkodliwe. Wydaje mi się, że z technicznego punktu widzenia można sobie rękę trzymać na drążku biegów z kolanem narzeczonej na zmianę i nic się nie powinno stać.Z punktu widzenia techniki jazdy to już inna sprawa. Podczas jazdy zasadniczo powinno trzymać się obie ręce na kierownicy, wtedy jesteśmy pewni, że szybko i bezpiecznie zareagujemy na to, co dzieje się na jezdni.Trzymanie kierownicy jedną ręką wymusza odrywanie chwytu od jej koła w czasie manewrowania, dlatego jest niebezpieczne. Na parkingu sobie można do woli kręcić nadgarstkiem o koło kierownicy, ale w czasie jazdy to już po prostu niebezpieczne. Ja raz miałem taką sytuację, że przy zjeździe z ronda trzymałem kierownicę jedną ręką, niezbyt mocno. Wpadłem w mały wybój i kierownica wymsknęła mi się z ręki. Zdążyłem opanować auto, ale to był rzut na taśmę. I co się nasłuchałem o swojej matce wtedy od innego kierowcy to już moje.

Napisano 23 maj 2011 - 02:05

Dokladnie tak jak juz powiedziane zostalo - dwie rece na kierownicy, a nie na drazku biegow. Niszczy sie skrzynia od drgan przenoszonych przez rece na drazek. No chyba ze masz automat :)

Napisano 22 maj 2011 - 20:59

Skrzynia biegów swoją drogą, ale podczAas jazdy ręce powinno trzymać się na kierownicy.Ręka na dźwigni zmiany biegów powinna się znajdować tylko podczas zmiany przełożeń.Trzymając ręce na kierownicy poprawiamy bezpieczeństwo i nie niszczymy synchronizatorów

Napisano 18 maj 2011 - 10:41

Od trzymania ręki na dźwigni zmiany biegów możesz w teorii uszkodzić nie silnik, a skrzynię biegów. Podobno mogą się w ten sposób przenosić drgania na synchronizatory i doprowadzić do ich uszkodzenia

Napisano 17 maj 2011 - 17:38

Ktoś ostatnio zwrócił mi uwagę na to, że tzrymam rękę na drążku zmiany biegów w czasie jazdy,. Powiedział że mogę uszkodzić silnik. Prawda to?

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)