Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Jakie wyposażenie jest potrzebne by podróżować po Ukrainie?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:48

A ja od siebie powiem tyle. Lepiej jechać na Ukrainę własnym autem i podczas każdego zatrzymania płacić kilka dolarów czy grywien niż poruszać się marszrutkami czy tamtejszymi autobusami bo to czysta loteria i nigdy nie wiadomo czy się dojedzie. ( Samochody i busy są w opłakanym stanie).

Napisano 12 sierpień 2011 - 13:46

Jeśli chodzi o Krym, to tu jest dobry opis.http://www.eastway.p...ochodem na krymOd siebie mogę tylko tyle dodać, że koszty pobytu na Krymie w zależności od tego czy jest sezon turystyczny czy nie, potrafią skakać o 100% i lepiej.

Napisano 10 sierpień 2011 - 20:46

A czy ktoś może podróżował samochodem na Krym. Byłam tam pociągiem, ale chętnie wybrałabym się jeszcze raz własnym autem. O czym pamiętać w drodze? Jaką trasę wybrać?

Napisano 30 maj 2011 - 12:21

Kiedys czytalam artykul o obowiazkowym wyposazenie samochodow w roznych krajach. Na Bialorusi, o ile mnie pamiec nie myli, w apteczce wymagana jest paczka prezerwatyw.

Napisano 20 maj 2011 - 15:34

Dobre ubezpieczenie to podstawa, pamietajcie ze warto dodac do zielonej karty kilka PLN by nie miec problemow. Zwlaszcza asistance moze sie przydac, bo drogi ponoc fatalne i latwo o kapcia.

Napisano 18 maj 2011 - 12:06

Dodatkowo na Ukrainę nie wybierałbym się bez gazu pieprzowego i kija bejsbolowego. A tak poważnie to należy uważać na pozostawianie w nocy samochodu w niestrzeżonym miejscu. Czasem dochodzi niestety do aktów wandalizmu wobec samochodów na polskich blachach. Dodatkowo trzeba uważać na stan dróg, np. we Lwowie wszystkie drogi są brukowane. Jazda nie należy do przyjemnych. Zadbajcie o odpowiednie ubezpieczenie! Polskie firmy ubezpieczeniowe często mają wiele kruczków w regulaminie i może okazać się nagle, że po przykrym zajściu nie otrzymamy zwrotu pieniędzy!

Napisano 17 maj 2011 - 20:02

By podróżować samochodem po Ukrainie potrzebny jest: trójkąt,gaśnica(z aktualną datą ważności), apteczka w której skład wchodzi prezerwatywa i ważne by Twoje auto posiadało przyklejony znaczek PL bo wiem że za jego brat też często dostaje się mandacik.

Napisano 17 maj 2011 - 19:59

No tak, lecz w związku ze zbliżającym się Euro2012 mam zamiar wybrać się wgłąb tego dzikiego kraju i nie mam zamiaru płacić podczas każdego zatrzymania, więc może ktoś powiedzieć co powinno znajdować się w aucie?

Napisano 17 maj 2011 - 19:57

Generalnie na Ukrainie jeśli nie posmarujesz to nie pojedziesz. Podczas kontroli najlepiej dać 5 "griwien" i pojedziesz dalej jeśli nawet nie będziesz miał prawa jazdy.

Napisano 17 maj 2011 - 19:53

Słyszałem że Ukraińska milicja jest wyjątkowo pilna i podczas rutynowej kontroli sprawdza wyjątkowo dokładnie i skrupulatnie wyposażenie aut, czy może ktoś mi powiedzieć co ma się znajdować w aucie?

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)