Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Stosowanie kas fiskalnych on-line – obowiązek, terminy, zasady


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

maluszek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 08:58

Tutaj macie sporo na temat ULG NA ZAKUP KASY FISKALNEJ ONLINE https://ewelinaduleb...maja-2019-roku/


Napisano 26 kwiecień 2019 - 12:43

Czyli muszę mieć w warsztacie kasę już za chwilę? Ale tych kas nie ma na rynku jeszcze, nie mogę nawet takiej kupić! A jak rozumiem z tego artykułu www.ksiega.pl/kasa-fiskalna-line-warsztacie-samochodowym/ to jest to jak najbardziej obowiazkowe???

=Edward=

Napisano 19 kwiecień 2019 - 11:05

Zapewnienie połączenia z CRK (czyli dostępu do Internetu) jest po stronie podatnika.

Można to zrobić poprzez wifi/Ethernet/ lub modem GPRS/3G. Wszystkie te opcje będą montowane w kasach fiskalnych online.

 

Jeśli nie masz w ogóle Internetu w firmie będziesz mógł skorzystać ze swojego telefonu i zrobić np hot spot wifi. Ale może to być uciążliwe bo kasa a codziennie (co parę godzin) ma łączyć się z CRK. W takim wypadku zostaje też wniosek do naczelnika US o indywidualny harmonogram połączeń z CRK.

 

polecam www.kasy-drukarki.pl/kasy-fiskalne-online.html


Napisano 10 kwiecień 2019 - 13:10

Klasyka gatunku w PL. Kto chce dorabiać / pracować na czarno i tak sobie poradzi. Bez obaw. Problem rządzących polega na tym, że starają się "sankcjonować" bez żadnej analizy i zadania sobie pytania na poziomie 6-latka. Dlaczego wiele polskich firm próbuje pół legalnie zrobić coś na boku? Bo źli jesteśmy, bo nie kochamy państwa i jesteśmy złodziejami? Otóż nie. Odpowiedzi warto poszukać w: 40% podatku (lub więcej w wielu sytuacjach), czy się stoi czy się leży 1300 (dla zusu) się należy. Polska ma praktycznie najwyższe w Europie ceny dóbr konsumpcyjnych w przeliczeniu na wypłatę, jaką się zarabia. Mali przedsiębiorcy w PL to herosi, osoby niezłomne. Robić mały biznes z niskim kapitałem w tym kraju to naprawdę majstersztyk

Napisano 10 kwiecień 2019 - 10:15

ciekawe kto zapewni internet na terenach wiejskich, u mnie jest światłowód od kilku lecz gmina nie podłączy, ciekawe czy powinni zwrócić środki do UE. Burdel i bałagan jak w całym kraju. Dopiero wymieniłem kasę fiskalną ciekawe kto mi zapłaci za wymianę.

Napisano 10 kwiecień 2019 - 08:50

Nie, będziesz musiał kupić gołębia pocztowego, on będzie latał do skarbówki. Chyba normalne, że jak on-line, to przez internet.


Napisano 09 kwiecień 2019 - 06:19

Czy ta ustawa narzuca takze obowiązek zainstalowania internetu w firmie bo jak rozumiem bez niego kasa nie będzie on-line? Co jeśli ktos nie ma internetu w firmie?

Admin Księgowość

Napisano 09 kwiecień 2019 - 06:19

Jako pierwsi – od 1 stycznia 2020 r. – do stosowania kasy fiskalnej online (umożliwiającej elektroniczny transfer danych transakcyjnych) zobligowani zostali podatnicy świadczący usługi z zakresu mechaniki pojazdowej i wulkanizacji oraz sprzedawcy paliw. Począwszy od 1 lipca 2020 r. obowiązek rejestrowania transakcji w kasach online będą miały podmioty świadczące usługi gastronomiczne, hotelowe oraz zajmujące się sprzedażą węgla i pochodnych paliw stałych.

Powrót do artykułu: Stosowanie kas fiskalnych on-line – obowiązek, terminy, zasady

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)