Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Jak jest opodatkowana emerytura z Wielkiej Brytanii


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 10 listopad 2019 - 17:54

Ze względu na niską emeryturę a wysoka ulgę podatkową w Anglii mimo obowiązującego podatku emeryt nie płaci bo zarabia poniżej kwoty wolnej od podatku, i pobieranie w Polsce takiego podatku jest zwykłym okradaniem emerytów którzy nie mając godnej pracy we własnym kraju musieli z niego wyjechać nie otrzymując nic w związku z rozłąką z rodziną. Może by tak polska przed pobraniem podatku zapłaciła za lata rozłąki i potem można mówić o opodatkowaniu. Inaczej jest to jednostronne okradanie człowieka. Inaczej jest jak Anglik pracuje w Polsce i w swoim kraju nie zapłaci podatku od Polskiej emerytury bo po prostu jej wysokość nie przekracza kwoty wolnej od podatku potrzebnej do w miarę godnego życia na poziomie i tak minimalnie lepszej od żebraka.

Napisano 07 marzec 2018 - 19:09

to skandal emerytura w UK , nie podlega opodatkowaniu ! gdyz jest to swiadczenie pracownik w UK cale zycie placi podatki wiec emeryt nie placi podatku! dlaczego praccownik pracujacy w Uk a mieszkajacy w Polsce ma placic podatek ? co Panstwo Polskie dalo temu pracownikowi ? nic dlatego to skandaliczne by emeryt w Polsce placil podatek od swiadczenia! a dlaczego Polslowie na Sejm nie placa podatku od swoich swiadczen ?!

Admin Księgowość

Napisano 07 marzec 2018 - 19:09

Dochody osoby zamieszkałej w Polsce z tytułu świadczenia emerytalno-rentowego, otrzymywanego z Anglii z tytułu wcześniej wykonywanej pracy w zawodzie górnika, podlegają opodatkowaniu tylko w Polsce.

Powrót do artykułu: Jak jest opodatkowana emerytura z Wielkiej Brytanii

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)