Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Podatek od spadków i darowizn – skala podatkowa i kwoty wolne od podatku


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 18 styczeń 2019 - 00:27

Mieszkam 30 lat w Niemczech. 3 lata temu zmarl moj maz. nie zglosilam w polskim urzedzeie skarbowym faktu dziedziczenia mieszkania z niemieckim fiksusem rozliczylam sie. Dzsiaj wracajac do Polski musiala bym oddac fiksusowi 3/4 wartosci. mieszkania. Lepiej zostac za granica niz dac sie obedrzec ze skory.

Napisano 25 kwiecień 2016 - 15:28

DLACZEGO JA MAM PŁACIC PODATEK OD ODSETEK ZA ODSZKODOWANIA Z UBEZPIECZENIOWEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO KTORY TO NIE WYPŁACIŁ MI JE TYLKO DOPIERO ZA SPRAWA SADOWA I ZA OPOZNIENIE ZADOSC UCZYNIENIA JA MAM Z TEGO JESZCZE PODATEK PŁACIĆ ?/ TO JAKIE TO ZADOŚĆ UCZYNIENIE ALBO JAKI PRZYCHOD I JESZCZE 18% PODATKU NO I ADWOKATA TEZ TRZEBA Z TEGO OPŁACIĆ - CZY JEST TO WPORZADKU- A JA NA TO TERAZ W TYM ROKU NIE MAM FUNDUSZY BO O TYM MNIE NIE POWIADOMIONO A JESTEM EMERYT O 509ZŁ I MAZ TEZ EMERYT A OPŁATY POGRZEBU I GROBU TEZ KOSZTUJA I CO MOGĘ ZROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI ZEBY WYJŚĆ Z KŁOPOTÓW ???NIE MAM NA ZAPŁATE TEGO PODATKU -PROSZE O POMOC

Admin Księgowość

Napisano 25 kwiecień 2016 - 15:28

Podatek od spadków i darowizn oblicza się od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku, według wskazanej w ustawie o podatku od spadków i darowizn skali podatkowej. Skala podatku od spadków i darowizn wyróżnia trzy grupy podatkowe, a zatem wysokość podatku zależy od grupy podatkowej, do której zaliczony jest nabywca.

Powrót do artykułu: Podatek od spadków i darowizn – skala podatkowa i kwoty wolne od podatku

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)