Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym – 2019 r.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

monia79

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:29

Kary za przekraczanie prędkości powinny być znacznie wyższe niż obecnie. Może to ukróciłoby zapędy piratów drogowych.


Napisano 02 grudzień 2019 - 09:45

I już w komentarzach żale i bule ale jak bedziesz jechac 80-90 km/h i nagle wykoczy ci dzieciak 50 m porzed autem wychamujesz?? nie masz szans twoja reakcja nawet najszybsza to 20-30 m przejechanego odcinaka droga hamoawania zabijesz dzieciaka . ile razy miałem takie sytuacje gdzie jadac przez mała miejscowośc ograniczenie do 40 km /h dzieci bawiace sie na chodniku a gosciu mnie wyprzedza minimum 80 km na godzine wystarczy że deskorolka dzieciekowi wyjedzie na ulice i gosciu kosi wszystkich ale niektórym sie wydaje ze sa niesmiertelni i nadzyczajnie utalentowani ale niestety 99% wypadków to czynik ludzki brawura i brak myslenia naprzód co sie moze wydarzyc

Napisano 20 listopad 2019 - 19:59

Realnie to jeśli jedziesz 101, to na liczniku masz 105-110.

latwaratka

Napisano 12 październik 2019 - 17:24

Szanowni Państwo, jeśli w terenie zabudowanym jest ograniczenie 30 km/h to pozbawią nas prawa jazdy na 3 miesiące za jazdę powyżej 60 km/h (tak słyszałem), czy 80 km/h - wg tego co napisaliście o przekroczeniu o 50 km/h? Proszę o odpowiedź.

 

Przekroczenie powyżej 50km/h obejmuje 51KM więcej czyli jeśli na ograniczeniu do 50 będziesz jechał 100 tylko mandat powyżej mogą zatrzymać dokument. Niestety realnie ciężko będzie ci udowodnić że jechałeś kilomter mniej :) 


Napisano 12 październik 2019 - 14:34

Szanowni Państwo, jeśli w terenie zabudowanym jest ograniczenie 30 km/h to pozbawią nas prawa jazdy na 3 miesiące za jazdę powyżej 60 km/h (tak słyszałem), czy 80 km/h - wg tego co napisaliście o przekroczeniu o 50 km/h? Proszę o odpowiedź.

Napisano 12 październik 2019 - 12:41

a czy mogę jezdzić skuterkiem 50 cm6

Napisano 05 październik 2019 - 16:57

Zgadzam się, jest to bezsensowny przepis jak 90% przepisów w tym kraju szczególnie drogowych nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Przykład z życia osobistego: zostaje zatrzymany przez policjanta w lesie w nocy, gdzie wyskakuje z za krzaków i widzę tylko w odległości czerwoną lamkę. Nie widać policjanta, nie widać radiowozu - nie wspominając o jego oświetleniu. Jak zjechałem w leśny dukt to dopiero zobaczyłem radiowóz z podświetlonym na dachu napisem Policja. Oczywiście w takiej sytuacji szok, pierwszy raz w życiu i co ... policjant stwierdza, że jestem w obszarze zabudowanym (las) i przekroczyłem dozwoloną prędkość o 53 km/h. Zgodnie z przepisami zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące i karze mandatem. Jakie ja mam prawa w tej sytuacji w "demokratycznym" polskim państwie? Żadne: jak nie przyjmę mandatu i nie zgadzam się z jego decyzją i tak zatrzyma mi prawo jazdy i już następnego dnia będzie informacja w cepik-u. Jak mam się bronić? Może pomiar prędkości był dokonany przed tablicą "Obszar zabudowany"? Policjanci stali w nocy w nieoświetlonym miejscu i niewidocznym radiowozie. Co z tego, że nie przyjmę mandatu i sprawę skierują do sądu, skoro i tak zatrzymają mi prawo jazdy. Tak właśnie działa ten przepis w polskim "demokratycznym" Państwie. Debilizm!!!

Napisano 10 sierpień 2019 - 14:58

Bezzasadny ? Ilość wypadków w Polsce? Co Ty Pie..... Gdyby próg prędkości był większy każdy by się skupiał na jeździe... A nie 30 czy 50 na godzinę i oglądanie wszystkich reklam wokół które krótko trwają by kierowca mógł zobaczyć całą reklamę! Gdybyśmy mogli nieco szybciej jeździć każdy skupiał by się na drodze ! Pozatym ... W Niemczech nie ma ograniczenia na autostradach i czemu jest tam mniej wypadków? Bo ludzie wiedzą co może się przytrafić podczas jazdy A u nas ? Jedź powoli A napewno nic się nie stanie To tak jak mówienie że marihuana jest produkowana z konopi Tylko pytanie ile osób to złapie -.-

Arystokratka

Napisano 15 lipiec 2019 - 09:02

No cóż, to, że gdzieś policja przyjmuje łapówkę to raczej nie jest żaden argument. Tutaj https://hotmoney.pl/...e-konsekwencje/ też zostały opisane konsekwencje takiego przekroczenie prędkości. A biorąc pod uwagę ilość wypadków w Polsce, ten przepis nie jest wcale tak bezzasadny.


Napisano 04 czerwiec 2019 - 23:26

To gów.....ny przepis - w warszawie i okolicach dajesz łapówkę i po problemie. W innych miastach nie jest tak łatwo. Inna kwestia to głupota tego rozwiązania. Jedziesz np trójpasmową ulicą w niedzielę rano na obrzeżach miasta gdzie jest 70 i zerowy ruch. Przekraczasz dozwoloną prędkość o, dajmy na to, 51km/h i tracisz prawo jazdy na 3m. Tak samo potraktowany zostanie gość, który w gęsto zabudowanym terenie, na jednojezdniowej drodze z ograniczeniem do 50km/h będzie jechał powiedzmy 160km/h. To rozwiązanie jest do kitu, ponieważ nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Na drodze chodzi o dostosowanie prędkości do warunków na niej panujących, a nie ślepego trzymania się przepisów. Jednak czego możemy oczekiwać po naszym państwie i policjantach, których zadaniem nie jest myślenie, a realizowanie powierzonych zadań? Zapomniałem jeszcze dodać o konsekwencjach utraty prawa jazdy - mianowicie są one inne dla mieszkańca "zapadłej", wsi gdzie nie dociera komunikacja miejska, a inne dla "mieszczucha". Pierwszy prawdopodobnie i tak będzie skazany na jazdę samochodem i codzienny stres z tym związany, jeżeli ma miejsce pracy znacznie oddalone od miejsca zamieszkania, drugi natomiast nie odczuje tego za bardzo, ponieważ w przypadku komunikacji miejskiej świetnie da sobie radę :) No i jeszcze kwestia konstytucyjności - zostajesz ukarany za jedno wykroczenie na trzy różne sposoby - punkty, mandat i utrata :)

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)