Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Kiedy wolno wyprzedzać z prawej strony?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 26 luty 2019 - 10:56

przecież na autostradzie można wyprzedzać prawą stroną!! Jest dwujezdionowa jednokierunkowa!!!

Napisano 23 styczeń 2018 - 21:41

"określonych w ust. 1 i 7: 1) na jezdni jednokierunkowej; 2) na jezdni dwukierunkowej" Sprawę wyjaśnić może twierdzenie, że brak tutaj koniunkcji logicznej. Chociaż spójnik "i" sugeruje takową.

Napisano 23 styczeń 2018 - 21:18

Wyjaśniam. W Polsce Autostrada to nawet droga jednokierunkowa dwupasmowa bez pasa awaryjnego. Patrz A4

Napisano 31 grudzień 2016 - 16:44

Jeszcze więcej przepisów i jeszcze więcej kar. Konia z rzędem temu debilowi, który to uchwala i wprowadza w życie jak mi powie, że zna te wszystkie pieprzone przepisy i jeszcze je stosuje.

Napisano 16 sierpień 2016 - 15:48

Rozwiewając Stefka wątpliwości i jego durną polemikę, pozwolę zacytować sobie kilka wykopalisk archeologicznych z forum_prawne_-_pl "NALEŻY WYJŚĆ OD PODSTAW 1) droga — wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt 3) autostrada — drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, z wyłączeniem czterokołowca, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep; 6) jezdnia — część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów; określenie to nie dotyczy torowisk wydzielonych z jezdni; 7) pas ruchu — każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi; Z tego wynika, że autostrada składa sie z dwóch odrębnych jezdni na których ruch odbywa sie tylko w jednym kiedunku i stąd przechodzimy do definicji dalszych. 8. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscach, o których mowa w ust. 7 pkt 1 i 2, na jezdni: 1) jednokierunkowej; 2) dwukierunkowej na odcinku z wyznaczonymi pasami ruchu, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym — w miejscu, gdzie jest to zabronione znakami na jezdni. 10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7: 1) na jezdni jednokierunkowej; 2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku. Autostrada nie ma jezdni dwukierunkowej tylko odrębne jezdnie. W związku z powyższym dopuszczalne jest wyprzedzanie z prawej strony. Dotyczy to także dróg które posiadaja dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku poza terenem zabudowanym."

Napisano 22 styczeń 2015 - 00:42

rany boskie - autostrada to droga dwujezdniowa - każda z jezdni jest jednokierukowa i niezależnie od liczby pasów ruchu można wyprzedzać zarówno lewą jak i prawą stroną

Napisano 07 styczeń 2015 - 07:54

To może dość durnej polemiki. Autor artykułu ma rację.

 

Cytat z kodeksu:

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

  • przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
  • na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;

Oraz:

"

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

  • na jezdni jednokierunkowej;
  • na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku."

 


Napisano 09 grudzień 2014 - 09:15

niestety bzdury, "jednokierunkowej oraz dwukierunkowej" - tu powinno być LUB, na jednokierunkowej nie ma znaczenia liczba pasów ruchu, ani rodzaj obszaru. "Analizując zapis wolno, ale tylko w przypadku, gdy droga ekspresowa lub autostrada ma po trzy pasy ruchu przeznaczone do jazdy w jednym kierunku" - nie prawda, autostrada z definicji ma osobne jezdnie, więc jednokierunkowe.

Napisano 16 listopad 2014 - 18:49

Piotrze, a co ty robiłeś w podstawówce. Tam chyba uczą czytać ze zrozumieniem.

Napisano 24 wrzesień 2014 - 23:25

bład,, mozna wyprzedzac na drogach o kilku pasach w jednym keirunku pod górke i na zakrecie

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)