Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Jak przygotować samochód do dłuższej trasy?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 21 lipiec 2019 - 10:18

Ja teraz przed wyjazdem na wakacje robiłem szczegółowy przegląd w ASO Forda, kosztowało mnie to 79 złotych a sprawdziłem na ścieżce hamulce, poziom płynów czy cisnienia w kołach. Super sprawa, a przynjamniej jade bezpiecznie.

Napisano 28 lipiec 2018 - 09:48

Przed wyjazdem w tym roku sprawdzałem samochód w swoim serwisie autoryzowanym forda, pełen potrzebny przegląd. Akcja jeszcze trwa, można sprawdzić wóz przed wyjazdem bo akcja na lato w fordzie chyba jeszcze trwa.

Napisano 29 sierpień 2017 - 14:42

Ja pojechałam ze swoim galaxy do aso, wszystko mi sprawdzili za 55 zł, czyli w sumie grosze jak za taką pewność. Wolałam wszystko dokładnie sprawdzić, przed podróżą do Chorwacji, bo na co dzień nie jeździmy w tak długie trasy.

Garamond

Napisano 05 maj 2017 - 10:41

90 procent tego co jeździ po polskich drogach się nie nadaje nawet na krótkie trasy.


Marek O

Napisano 04 maj 2017 - 14:51

Warto pamiętać również o apteczce samochodowej. Możecie takową zamówić na http://www.narzedzia...oryzacyjne.html. Sądzę, że ceny mają tutaj naprawdę dobre, więc warto zadbać o to, aby samochód w taką apteczkę był wyposażony. 


Napisano 29 czerwiec 2016 - 18:44

na długą trasę trzeba pamiętać o odpromienniku do auta. ja mam creatosa, usuwa negatywne pola elektromagnetyczne, które emitowane jest przez elektronikę auta.

Napisano 15 maj 2016 - 08:16

Nie trzeba kontrolować jakie wyposażenie jest potrzebne w inym kraju ponieważ jest jakaś tam konwencja która mówi o tym że auto które jest ok w kraju zarejestrowania to jest wszędzie ok. Np. W Czechach jest obowiązek posiadania zapasu żarówek z w Niemczech apteczki. Nigdy ani czeski ani niemiecki policjant się do tego nie doczepil

luke45

Napisano 04 sierpień 2015 - 14:06

Ja przed dłuższą trasą też zawsze robię przegląd, zwłaszcza jeśli ruszam się poza PL. No i warto, żeby auto było czyste, zawsze mam ze sobą jakieś preparaty do szybkiego nabłyszczania auta z K2. Nie wypada, żeby latem jeździć brudnym, kiedy wszystko widać podwójnie.


Napisano 31 lipiec 2015 - 21:22

Ja po prostu robię przegląd wozu przed wyjazdem - zawsze w lipcu, zamawiam w autocrew przez superservice.pl (jest taniej i wygodniej, bo to door-to-door), a potem jedziemy na wakacje. Samochód musi być sprawny bo jeździmy za granicę. Mąż robi playliste i śmigamy :)

Napisano 23 marzec 2015 - 19:47

Przed wyruszeniem w trasę należy dobrze przygotować auto. Warto skontrolować stan akumulatora, zapoznać się ze sposobem wymiany koła zapasowego oraz sprawdzić czy mamy niezbędne narzędzia w bagażniku. W awaryjnych sytuacjach zbawieniem okaże się ubezpieczenie Auto Assistance.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)