Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

adka

Napisano 21 styczeń 2021 - 23:53

Do oszczędzania energii dodałabym jeszcze oszczędzanie wody. Generalnie trzeba stawiać na ekologię. Tylko najpierw trzeba mieć wiedzę, zdawać sobie sprawę z ważności różnych działań. Ważna jest też edukacja najmłodszych, żeby sami wiedzieli dlaczego wodę trzeba oszczędzać na przykład, czy jakie znaczenie mają rzeki, co z zanieczyszczeniami i wiele innych rzeczy. Pomocne w zrozumieniu takich zagadnień są kampanie, na przykład https://nieprzelewaj.pl/ , które poprzez różne fachowe materiały przekazują istotną wiedzę. Dla najmłodszych mają być specjalne słuchowiska, odpowiednie do wieku. Edukacja to podstawa.


gorgon

Napisano 27 wrzesień 2019 - 02:08

Już nie będę mówić o rzeczach oczywistych, takich jak racjonalne korzystanie ze sprzętów itd. Taniej za prąd możesz płacić jeśli znajdziesz tańszego sprzedawcę. Zobacz sobie tutaj https://poprostuener...prad-dla-firmy/ , z tego co słyszałem mają bardzo korzystną cenowo ofertę


wrachtan

Napisano 12 lipiec 2019 - 15:51

Jakie znacie sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej?

 

Czy warto jest zmieniać taryfę?

Jeżeli chodzi o oszczędność energii (kosztów) w domu/mieszkaniu (ale taką naprawdę sensowną, bez naciągania faktów), to na pierwszy rzut idą:

 

- żarówki (wymiana na porządne LEDy) dla pomieszczeń, gdzie oświetlenie użytkowane jest przez dłuższe okresy czasu, np. powyżej 4 h/ 24 h,

- sterowanie oświetleniem - czujnik ruchu dla przedpokoju/korytarza a nawet kuchni lub łazienki,

- wymiana perlatorów umywalek na oszczędne - np. http://www.savinga.p...18-80-lmin.html(Uwaga: wszystkie sprzedawane perlatory są sprzedawane jako "oszczędne", ale chodzi o perlatory, gdzie woda wypływa strużkami wody, stąd jest mały wydatek wody w [l/min]),

- sterowanie ogrzewaniem,

- zmiana zachowań, np. unikanie gotowania 2 litrów wody w czajniku na jedną filiżankę kawy.

 

Nie sugeruję wymiany urządzeń AGD na urządzenia klasy energetycznej A+++, bo to w większej liczbie przypadków może nigdy się nie zwrócić finansowo.

 

Jeżeli chodzi o zmianę taryfy z G11 (cena całodobowa) na inną, to można to rozważać tylko w szczególnych przypadkach, np. przy ogrzewaniu elektrycznym lub nietypowych okresach użytkowania odbiorników energii (np. przeważnie w nocy, przeważnie w weekendy).


bummer

Napisano 05 czerwiec 2019 - 09:07

Tutaj niema wielkiej filozofii, trzeba zrobić rachunek sumienia i odpowiedzieć sobie na pytanie, które urządzenia są nam niezbędne do życia, czy potrzebne jest to, aby taki teleizor, który włączany jest raz na ruski rok, był cały czas podłączony do energii elektrycznej. No nie musi - a wciągu roku robią się z tego całkiem pokaźne kwoty. Jeżeli zsumujemy wszystkie takie urządzenia, to robią się z tego wymierne wartości i pieniądze.

Chcesz wiedzieć jak oszczędzać prąd? Proponuję tutaj jeszcze doczytać: https://www.prawokon...oszczedzac-prad


mtzd

Napisano 04 czerwiec 2019 - 09:45

Jakie znacie sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej?

 

Czy warto jest zmieniać taryfę?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)