Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Kwiaty które zjadają muchy


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Pawello

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:44

Ja mam komarzycę posadzona przy drzwiach tarasowych i na oknach, jakoś nie widziałem, żeby było mniej much w tym sezonie. Zdecydowanie lepiej się sprawiała łapka na muchy, czyli lep, zamieszczony w miejscach ukochanych przez te paskudy :) No, i kilka lat temu przyniosłem do domu gałązkę bagna zwyczajnego, roślina u nas pod ścisłą ochroną, znalazłem na spacerze już wyrwaną, i to faktycznie wpływało na brak much i komarów w domu :) Sprawdzałem potem w miejscu gdzie to rośnie, i mimo, że w lasach dookoła istne oblężenie owadowe, to tam - cisza i spokój, bez bzyczenia :)


formek

Napisano 08 grudzień 2014 - 09:26

Rosiczki i muchówki tylko pozornie "likwidują muchy". Przyciągają je a później jedzą. Ale nie są to ilości hurtowe. Mała roślinka musi mieć czas aby przetrawić te owady...


eldem

Napisano 03 grudzień 2014 - 02:30

Wiem, że niektórzy sadzą komarzyce, które odstraszają część owadów.


Maria

Napisano 01 grudzień 2014 - 10:10

Po co się męczyć i walczyć z muchami,?przecież jest moskitiera,
 siatka przeciw owadom a zarazem najlepsze i najprostsze zabezpieczenie przeciw wszelkim insektom nawet przy otwartych oknach czy drzwiach.
Dzięki zastosowaniu różnych typów moskitier (ramkowe, rolowane, samozamykające drzwiowe) znajdują one zastosowanie w większości okien czy drzwi, nie ograniczając przy tym widoczności.


Napisano 19 listopad 2014 - 12:42

Spróbuj z rosiczką- miałam ją kiedyś.

Miej tylko na uwadze, że taki kwiatek będzie wydzielał, delikatnie mówiąc, nieprzyjemny zapach...

W końcu jakoś musi tą martwą muchę strawić...sad.png


Monika84

Napisano 17 październik 2014 - 21:16

Większość roślin owadożernych wabi owady swoim zapachem...


biznesowa

Napisano 17 wrzesień 2014 - 13:59

Wydajność wydajnością, ale względy estetyczne też mają jakieś znaczenie ;) Tymczasem zwisający z sufitu lep nie prezentuje się chyba najlepiej....


searlasku

Napisano 03 wrzesień 2014 - 14:04

Kwiaty na muchy? Ale po co takie fikuśne metody wymyślać... Nie lepiej zawiesić jakiś lepiec na muchy czy inne tego typu proste urządzenie? Wydajność na pewno dużo większa. Skoro tyle tego u Ciebie lata.


biznesowa

Napisano 02 wrzesień 2014 - 13:48

Muchołówka - mam taką roślinkę w domu i przyznam szczerze, że jeżeli się do tego kwiatka muszki nie wsadzi, to jej nie zje smile.png (chociaż zdarzyło się kilka razy, że mucha wleciała i roślina ją "zjadła") Należy również wspomnieć, że jest to mały kwiatek dlatego też nie jest zbyt wydajny


Napisano 12 sierpień 2014 - 15:07

Które kwiaty które zjadają muchy??? Tyle tego lata w moim mieszkaniu, że musze zastawić jakieś pułapki na te okropne muchy. Pomyślałam o kwiatach które zjadają muchy. Czy ktoś może mi podać jakieś nazwy gatunków (tych kwiatów) :)


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)