Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Przeciekający balkon


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Rimsky

Napisano 06 czerwiec 2021 - 14:03

Jeżeli dalej przecieka to wykonaj posadzkę balkonu w tej technologi https://remont.biz.p...kamienny-dywan/

 

Zgadzam się! Kamienny dywan - cena jest bardzo przystępna, za to wykonana nawierzchnia prezentuje się bardzo estetycznie, no i co najważniejsze posadzka jest wysoce odporna na uszkodzenia zarówno te mechaniczne, jak i negatywny wpływ czynników atmosferycznych :)


PawełP32

Napisano 24 marzec 2021 - 19:42

Dlatego może warto zastanowić się nad wyborem porządnego systemu hydroizolacji i w naszym przypadku wybór padł na hydroizolację od Icopal ponieważ przygotowali wysokiej klasy rozwiązania jak System Bezpieczny Fundament Icopal który jednocześnie zawiera 64 gotowe rozwiązania projektowe. Jako jedyny w Polsce uzyskał Rekomendację Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.


Dariusz Solen

Napisano 22 luty 2021 - 14:46

Faktycznie słabo, walka z deweloperem i ewidentnym błędem to niełatwa sprawa chociaż z tego co piszesz to przynajmniej deweloper próbuje. Osobiście mam niestety odmienne doświadczenia. Opcją może być zabudowa balkonu - sprawdź tutaj: https://salgat.pl/of...abudowy-tarasow


Robert7979

Napisano 13 lipiec 2020 - 13:49

Jeżeli dalej przecieka to wykonaj posadzkę balkonu w tej technologi https://remont.biz.p...kamienny-dywan/


kerryjane72

Napisano 23 maj 2020 - 18:09

Niezbyt przyjemna sytuacja... trzeba tu pomęczyć dewelopera. Dlatego też ja wybudowałem dom, wszystko tu zależy ode mnie i jak coś to w każdej chwili mogę zrobić jakieś zmiany. Co do balkonu to u siebie postawiłem na szklane balustrady, fajnie się prezentują;) Jak będziecie szukać takich propozycji, również i metalowych balustrad, to zainteresujcie się propozycjami od firmy https://plotex.net.pl/balustrady/ W tym miejscu będziecie mogli znaleźć producenta właśnie balustrad, ogrodzeń, także bram oraz furtek.


Martom13

Napisano 23 luty 2020 - 23:23

Jestem na etapie budowy domu - wszystkie prace są realizowane przez Dewelopera. Obecnie jest to stan surowy przed instalacjami, tynkami i wylewkami. Na jednej ze ścian w Salonie zauważyłem mokre plamy (40-50% ściany), które nie znikają od kilku miesięcy. Problem pojawił się jesienią 2019 r. wraz z rozpoczęciem prac wykończeniowych balkonu na 1p. (ten sam pion) gdzie tymczasowo zrobił się basen po sporych opadach deszczu. Po kilku tygodniach od rozpoczęcia prac na balkonie, ostatecznie balkon został wykończony (bez płytek) ale ściana w salonie jest nadal mokra.W lutym 2020 zwróciłem uwagę Dewelopera na tą ścianę i faktycznie przyznał rację że jest problem - były już dwa podejścia jego rozwiązania ale muszą poczekać na wiosnę. Nie jestem pewny czy przeciek wynika z nieszczelnej izolacji czy braku spadku na balkonie ale problem istnieje i nie jest negowany. Jest jednak ale. Deweloper w marcu po wykonaniu instalacji planuje kłaść tynki a sam balkon chce naprawiać w kwietniu.

Zastanawiam się jak mogę się upewnić że temat został rozwiązany - czy po położeniu tynków po większych opadach nieszczelność będzie tak samo widoczna jak na obecnym stanie. Będę wdzięczny za wszelkie porady.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)