Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: mieszkanie czy nieduży dom?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

marmur87

Napisano 11 listopad 2019 - 18:35

Decyzja mieszkanie czy dom jest bardzo trudna i tak naprawdę wszystko zależy od ogólnych preferencji. Ja np. ostatnio kupiłem wraz żoną mieszkanie w trójmieście z https://www.russjan....asto,29,pl.htmli jesteśmy bardzo zadowoleni. Jednakże niektórzy woleliby dom, ponieważ jest w nim o wiele więcej miejsca. Ja jednak nie chciałbym zajmować się ogródkiem i taką powierzchnią, dlatego też wybrałem mieszkanie.


kas87wid

Napisano 31 październik 2019 - 20:08

My wybraliśmy dom. Budowa domu to duże wyzwanie i gdyby nie sprawdzona ekipa budowlana z http://espiroproperty.pl to chyba byśmy nie dali rady :) Natomiast każdy musi we własnym zakresie odpowiedzieć sobie na pytanie, co dla niego jest lepszą opcją: dom czy mieszkanie.


SolidnyCzlowiek

Napisano 29 październik 2019 - 11:46

Bawią mnie osoby piszące o większym komforcie w mieszkaniu. Z jakiej racji życie w bloku jest bardziej komfortowe niż życie we własnym domu? Mam świadomość, że temat odkopujemy trochę, ale warto jednak trochę oświecić forumowiczów. Tak naprawdę temat jest tak cholernie szeroki. Jeśli mielibyśmy zastanawiać się nad tego typu rzeczami to musimy wziąć na tapetę kilka wytycznych. Nie robię z siebie jakiegoś wielkiego znawcy, po prostu przechodziłem już przez ten okres i mnie więcej ogarniam przebieg decyzji nad wyborem mieszkanie czy dom (mniej więcej, bo więcej moja żona jak to bywa  :D ). 

Przechodząc do sedna to z pewnością budżet, każdy dobrze wie, że na dom trzeba wydać znacznie więcej, ale niesie to za sobą szereg innych plusów. Wielkość Twojej rodziny, bo oczywiście nie chcemy się cisnąć na mieszkaniu jeśli jest nas dużo. Jak bardzo zależy Ci na komforcie, jeśli nie przeszkadza Ci zalewany sufit przez sąsiada, awantury wieczorne u młodej parki z mieszkania obok albo zwierzyniec sąsiada z góry, który buszuje po chacie w nocy to wybierz mieszkanie. No i coś co u mnie całkowicie przechyliło szalę zwycięstwa na własny dom to ogród. Miejsce, którego tak cholernie brakowałoby mi w mieszkaniu w bloku. Własna przestrzeń na Twoje głupoty i majsterkowanie, kreowanie swojego zielonego zakątka według swojego uznania, chill na tarasie po pracy, to rzeczy, których nie da Ci mieszkanie. Spoglądanie na Twój nowy nabytek jaki jest fontanna ogrodowa i milion innych takich małych ale cieszących oko czynników jakie znajdziemy w ogrodzie. 


mari8

Napisano 02 październik 2019 - 16:15

Jeśli wybierzesz dom, to pewnie także będzie w nim ogród. Zajmowanie się nim to wielka przyjemność, ale warto już teraz pomyśleć o wszystkich najważniejszych elementach. Zacznij od wyboru ochrony. Polecam nawóz bezchlorkowy :)


hepina

Napisano 06 sierpień 2019 - 14:20

Ja jestem za domem. Mnie już wkurza mieszkanie w bloku. Cały czas słyszę co się dzieje na korytarzu, jak ktoś chodzi i trzaska drzwiami. I wiadomo, ogródek chociaż mały by się przydał, tym bardziej dla mojego pieska. No ale niestety, na kupno domu nie mam pieniędzy, tylko ewentualnie na remont. Dlatego zamawiam teraz wylewki Łódź by zrobić podłogę.


Napisano 29 maj 2019 - 14:43

Mieszkania są tańsze w zakupie ale też potem w utrzymaniu, za dom sama  odpowiada a jak mieszkasz na osiedlu wszystko spada na wspólnotę i żyjesz praktycznie beztrosko. Ja bym wolała mieszkanie, najlepiej z widokiem na morze, na osiedlu modern tower na przykład


alf

Napisano 20 maj 2019 - 13:39

Faktycznie dużo tutaj zalezy od ceny ekip budowlanych. Obecnie murarze bardzo drogo cenią swoje usługi. Szczególnie w dużych miastach. Obecnie bardzo wiele osób się buduje, brakuje specjalistów od remontów oraz od budowy, tak wiec trzeba się nastawić na spore koszta. Poza tym drożeją koszta materiałów budowlanych.
Jeśli chcesz się zmieścić w 100% w swoim budżecie, polecam po prostu zdecydować się na wybudowanie niewielkiego domku. Dobrze będzie się również zorientować w kosztorysach na stronie z projektami. Wiadomo, ze taki kosztorys nie pokryje się z koszem budowy w 100%, ale jakieś tam pojęcie o tym będzie.
 
Dużo dobrych i niedrogich w budowie projektów ma to biuro projektowe

Naster

Napisano 17 maj 2019 - 13:38

Mieszkania są znacznie tańsze, a przy tym moim zdaniem bardziej komfortowe. Teraz można znaleźć mnóstwo okazji na ładne apartamenty, trzeba jedynie trochę poszukać w internecie. Ja znalazłem kilka dni temu ofertę dewelopera http://chrobry.pl/ i zastanawiam się obecnie nad zakupem. 


Arystokratka

Napisano 15 maj 2019 - 06:48

Świetne są też mieszkania dwupiętrowe. Tylko ich ceny zwykle potrafią przerazić.


mancity

Napisano 14 maj 2019 - 10:58

Mieszkanie zawsze będzie dużo bardziej komfortowe, tym bardziej mieszkanie dogodnie zlokalizowane w pobliżu szkół, sklepów oraz obiektów kulturalnych. https://dudadevelopm...je_mieszkaniowe Mieszkanie w których blisko będzie do teatru oraz kina, możliwości korzystania z dobrodziejstw dużego miasta jest tak dużo że czasem ciężko się na coś zdecydować. Jest spora grupa ludzi która chce właśnie w ten sposób żyć. Często praca w centrum również sprawia że nie trzeba jeździć samochodem a w niektórych przypadkach nawet komunikacją miejską a wręcz chodzić pieszo - spacerem do pracy. Takie możliwości daje tylko duże miasto. Wiele osób również traktuje takie mieszkania jako inwestycję i wynajmuje je firmom lub osobom prywatnym.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)