Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Ile kosztuje budowa szamba???


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Fizo

Napisano 21 sierpień 2019 - 21:02

Trudno ocenić, nie wiadomo dla ilu użytkowników.  Najtaniej wyjdzie inwestycja z betonu, ale czy nie wato rozważyć opcji ekologicznego rozwiązania http://normalna.pl/j...uja-producenci/ drożej na początku, ale eko i wygoda w obsłudze.


barmiz1

Napisano 29 maj 2017 - 18:53

 
Hejo :)
 
 
Musze niedługo skorzystać z usług firmy betoniarskiej, tak więc potrzebny mi jest ktoś zajmujący się wylewkami. Ogólnie działam na terenie całego kraju, ale wiadomo przydałby się podwykonawca. 
Miasta w których muszę wylać beton geologiczne są od siebie odsunięte troszkę. 
Potrzebny jest mi ktoś kto wykona wylewkę, miejscowości które mnie interesują to beton Kielce, oraz beton Kraków.
 Czy jakiś ktoś w stanie pomóc, kogoś polecić  :) ?

Napisano 23 maj 2017 - 08:37

Budowa szamba to nie są duże pieniądze ale warto się też zastanowić nad jego rodzajem. Ja wybrałem szambo ekologiczne i jestem z niego bardzo zadowolony. Sporo informacji o tym rozwiązaniu możesz znaleźć np. na oczyszczalnia.net.

 


alianka

Napisano 16 maj 2017 - 22:21

A czy przy budowie szamba korzystaliście z usług geodety, żeby wytyczyć: w którym miejscu stawiać dom, gdzie szambo, gdzie studnia? Czy samemu to zrobić zachowując granice od sąsiada?


Popkowa90

Napisano 13 maj 2017 - 08:39

To zależy w dużej mierze od firmy, jaką wybierzesz. Poza tym szamba betonowe są różne - jedno, dwu lub wielokomorowe - to też niewątpliwie ma duży wpływ na cenę. Warto poszukać sobie firm w internecie, przedzwonić do nich i po prostu zdecydować się na najbardziej atrakcyjną ofertę. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę na to, czy dana firma udziela gwarancji, a jeśli tak, o na ile lat. Naprawa szamba może być bowiem bardzo kosztowna, a po co narażać się na niepotrzebne dodatkowe wydatki ;)


Valdor

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:24

O co chodzi z tym ekologicznym? Mógłbyś to jakoś rozwinąć? Bo z tego co wiem szambo nie wiele ma z ekologią biggrin.png Prędzej oczyszczalnia przydomowa czy coś takiego wink.png

Napisano 20 marzec 2017 - 10:20

Zależy jakie szambo wybierzesz. Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad ekologicznym. Sam takie posiadam od firmy oczyszczalnia.net i jestem bardzo zadowolony.


fashion.victim

Napisano 16 luty 2017 - 08:16

Wszystko zapewne zależy od firmy, z jakiej chce się to szambo. Można oczywiście zrobić rekonesans w tym kierunku i sprawdzić jak to wygląda.


Kasik86

Napisano 24 styczeń 2017 - 14:56

Ciężki wybór, bo teraz jest naprawdę szeroka oferta na rynku. Ja chyba jednak też myślałabym o przydomowej oczyszczalni ścieków. No i pomyśl koniecznie o przepychaczu do kanalizacji np. od http://rafnar.pl/ :)


Snt

Napisano 22 grudzień 2016 - 16:48

Dokładnie szambo to przestarzała technologia i co za tym idzie kosztowna w utrzymaniu. Możliwości jest w sumie całkiem dużo, ale jeśli chodzi o wybór przydomowych oczyszczalni i bym się na tym skupił tym bardziej, że jak zajrzysz na stronę Traidenis - http://www.traidenis-pol.com/jednego z leprzych producentów takie oczyszczalnie w porównaniu z szambem wcale nie wychodzą drogo.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)