Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Beton komórkowy czy ceramka - co tańsze?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

malwinas

Napisano 15 maj 2015 - 19:46

Mając do wyboru beton albo ceramikę wybrałabym beton.Moi znajomi ostatnio budowali dom i kupowali gotowy beton z  Cemex Polska ( www.betonnadom.pl/o-firmie/cemex-polska ). Moją oni kilkanaście betoniarni w całym kraju.

Zamawiając beton trzeba pamiętać o tym, że jego jakość decyduje o trwałości budynku. Przez zakupem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

  • Klasa betonu, zgodna z tym, co zawiera projekt budowlany. Najniższa klasa B 7,5 stosowana jest, jako podkład pod fundamenty w domkach jednorodzinnych, w konstrukcjach nośnych stosuje się klasę B 15 i B 20. Im wyższa klasa, tym wyższa cena.
  • Konsystencja betonu, plastyczna, półciekła lub ciekła zależnie od miejsca zastosowania. Konsystencję określa wykonawca lub projekt techniczny.

  • Ilość betonu, zgodna z opisem w projekcie. Warto pamiętać, że lepiej zamówić nieco więcej mieszanki niż być zmuszonym do kupowania dodatkowej ilości i opłacenia kolejnego kursu z wytwórni. Pojemność betonomieszarki to 6 m3.

  • Koszty transportu, które mogą być ustalane samodzielnie lub wliczone w cenę betonu.

  • Domieszki do betonu, wpływające na wodoszczelność, mrozoodporność, większą plastyczność czy szybsze wiązanie.


Napisano 10 luty 2015 - 16:05

Tak naprawdę i z tego i z tego zbudujesz porządny dom (of course jeżeli kupisz też porządny produkt). Tańszy raczej zawsze będzie komórkowy, no i on całkiem nieźle trzyma ciepło także bym na niego postawił. Tylko właśnie przy założeniu że nie oszczędzamy na jakości, to tak samo jak ze zwykłym betonem czy nawet cementem - w budowlance oszczędzanie się po prostu nie opłaca


Napisano 09 luty 2015 - 15:48

Zastanawiam się, który materiał jest tańszy: baton komórkowy czy ceramik a budowlana p. w sytuacji budowy domu bez garażu o powierzchni 150 m.kw.???


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)