Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Świetlówki, czy żarówki led - które są lepsze?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

kinga999

Napisano 15 sierpień 2019 - 11:16

świetlówki :)


karolina666

Napisano 15 sierpień 2019 - 10:46

zdecydowanie świetlenie LED :)

Z polecenia koleżanki zamówiłam z https://e-domus.com.pl ;) 

Może komuś się przyda :) 


comneonliverpool

Napisano 20 maj 2019 - 12:50

świetlenie LED jest bardzo funkcjonalne, gdyż wystarcza na bardzo długi czas i występuje w różnych wielkościach i formach. Dlatego warto postawić na sprawdzone żarówki LED są niezwykle ekologiczne, dlatego że zużywają o wiele mniej energii niż w przypadku tradycyjnych żarówek


cris02

Napisano 07 marzec 2019 - 00:28

A jak u was wygląda kwestia z dostawca energii? My przerzucilismy sie na pulsar energia i naprawde jestesmy zadowoleni


dekorujemy139

Napisano 28 luty 2019 - 11:11

Zależy do czego potrzebujesz tego oświetlenia. Wiesz, może to być do Twojego domu lub np. zakładu fryzjerskiego. Dobre oświetlenie jest różnie rozumiane. W miejscu pracy potrzebujesz wyraźnego i jasnego oświetlenia pomagającego Ci się skupić na pracy i obudzić. Natomiast w domu ja bym zastanowił się bardziej nad ciepłym światłem. Tak czy inaczej, moim zdaniem żarówka LED da Ci właśnie to wszystko ponieważ w zależności od barwy świecenia stworzy określony klimat. Jeśli już masz zamiar kupować jakiekolwiek oświetlenie to nie zapominaj jednak żeby wybrać dobrego producenta. Bo to, że LED ma dłuższą żywotność zależy nie tylko od jej typu lecz również właśnie od producenta. Ja polecam Philips.


bobo98

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:21

Ledy są znacznie lepsze, wydajne i energooszczędne. Dużo innych, ciekawych rzeczy dowiedziałam się na ten temat z tego artykułu -> https://mlamp.pl/blo...-na-rachunkach/  :D


ledoweczka

Napisano 19 kwiecień 2018 - 08:30

Ja jestem za LEDami, bo tak jak wyżej pobierają mniej prądu, wg mnie dają lepsze światło - pomieszczenie jest lepiej oświetlone. Ja mam  ślepą kucnie i na początku użyłem zwykłych żarówek po pół roku LEDy i bez porównania. W końcu kuchnia jest jasna. Mi teść polecił konkretną firmę, więc też się podzielę, bo swoje oświetlenie mam z tej strony: http://www.ledovo.pl/ :)


luke45

Napisano 18 październik 2017 - 08:04

Ledowe są zdecydowanie lepsze. Pobierają mniej prądu.


dekorator22

Napisano 15 październik 2017 - 12:00

Miałem ostatnio podobny dylemat i ja polecam źródła LED. Ładniejsza barwa, praktycznie od razu źródło daje pełną światłość. Cenowo też nie wychodzą źle. 


remoncik

Napisano 22 listopad 2014 - 12:39

LEDy mają większą wytrzymałość (dłużej moga świecić) jednak są bardzie wrażliwe na jakieś spięcia w sieci elektrycznej. To co wszystkich najbardzie interesuje- zużywaja 2-3x mniej prądu niż porównywalne zwykłe swietlówki. Inna sprawa - wg mnie LEDy daja ładniejszą barwę światła (choc i tak pewnie by sie znaleźli, którzy sądzą odwrotnie). Testy/porównania masz chociazby w przeróżnych czasopismach komputerowych (nie mówiac o magazynach branżowych czy strnach www)


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)