Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Sławek0080

Napisano 14 lipiec 2020 - 12:48

Ja poleciłbym okna z PVC w systemach Schuco. Mają lepsze parametry, niż wymaga tego prawo budowlane i co ważne – dzięki trwałej konstrukcji i dobrej jakości materiałom zachowują swoje właściwości przez dekady. Osobiście mam dobre doświadczenia z firmą Oknostyl z Jabłonnej, która jest producentem właśnie tych okien. Są bardzo solidne i dopracowane z dbałością o detal, a oszczędności na ogrzewaniu mówią same za siebie :)


mtzd

Napisano 01 lipiec 2020 - 12:39

Dobrze jest na pewno kierowac się parametrami oszczedności okien, szczególnie biorąc pod uwagę zwiększone koszta energii elektrycznej oraz ogrzewania. Przez okna ucieka sporo ciepła tak wiec porządne okna równają sie porządnym oszczędnościom. Dostępne są modele dwuszybowe jak również trzyszybowe. Optymalne są trzyszybowe. Ze swojej strony polecam pcv, mają takie same wartości energooszczędności jak okna drewniane. Jednocześnie dają dobrą izolację akustyczną. Współczynnik przenikania ciepła w oknach z PCV wynosi od 0,7 W/(m2·K), czyli spełnia normy dla typowych okien energooszczędnych. Ze swojej strony polecam okna od tego producenta: https://www.kapica.pl/ Duże doświadczenie oraz dobra jakość w stosunku do ceny. 


Napisano 26 czerwiec 2020 - 16:55

Ja znam akurat najlepiej firmę Budvar bo u nich już trochę zamówień do firmy było - okna porządne i solidne, miałem robione 4 inwestycje pod Łodzią i wszystkie świetne przeprowadzone. Firma uczciwa i rzetelna.


rufus

Napisano 09 czerwiec 2020 - 08:41

Oknoplast ma dobry stosunek ceny do jakości. Zamawialiśmy od nich w zimowej promocji, ale warto obserwować ich np. na Facebooku albo sprawdzać stronę, ponieważ często są u nich promocje. Dla nas te 10% to było na prawdę sporo przy 11 oknach ;)  Jestem zadowolony z wybory, model Prolux kolor antracyt quartz od zewnątrz, a białe od środka. 


pawelszabla

Napisano 19 maj 2020 - 10:40

W mojej ocenie bardzo dobre okna można kupić w sklepie safedoor.pl/. Współpracowałem z nimi i wydaje mi się, że to co pojawia się w sprzedaży to faktycznie produkty sprawdzone, dodatkowo jest tego sporo więć każdy może liczyć na to, że znajdzie dla siebie dobre propozycje.


Sławek0080

Napisano 12 maj 2020 - 12:29

Jeśli poszukujecie dobrych okien, warto tez wrócić uwagę na okna Schuco. Mają bardzo dobre parametry cieplne, a przy tym są trwałe i solidnie wykonane. Jeśli jesteście ze Szczecina lub okolic, to w Goleniowie jest firma Marsel, która produkuje bardzo dobrej jakości okna w tych systemach.  http://marsel.com.pl/index.php?system_cms=4&s=2&o=2&jezyk=pl Mnie osobiście przekonał też bardzo szeroki wybór kolorystyczny, mają nawet okna z ramami o wyglądzie malowanego drewna czy aluminium.


JarekDon

Napisano 06 maj 2020 - 12:52

W mojej opinii warto zwrócić uwagę na wybór dobrej jakości rozwiązań w zakresie stolarki okiennej która wyróżnia się izolacją, estetyką oraz zabezpieczeniami pod względem antywłamaniowym. Firma Domega w Poznaniu na szczęście znacząco rozjaśniła nam ten problem. Są na rynku od ponad 20 lat,także dokładnie wiedzą na jakiego producenta i modele warto postawić uwzględniając stosunek jakość-cena. U nas wygrały okna PCV Oknoplast. Poza tym zmieściliśmy się w budżecie i jakoś długo nie trzeba było czekać. 


katarzynka88

Napisano 26 kwiecień 2020 - 14:52

Oknoplast Pixel polecam bardzo. Mamy ten model właśnie. Świetna termika, profil ma właściwości energooszczędne, dzięki niskiej wartości parametru Uw. Jeśli ktoś szuka porządnej stolarki to z pewnością zwróci uwagę na ten model. 


G0siaa

Napisano 23 kwiecień 2020 - 10:22

Podczas remontu domu postanowiłam wymienić także okna. Zdecydowałam się na okna PCV Drutex Iglo Energy w odcieniu kremowym. Posiadają estetyczny wygląd, wysoką funkcjonalność oraz bardzo dobrą ochronę przed utratą ciepła. Okna zamówiłam w przystępnej cenie od firmy www.debo.pl.


Napisano 13 kwiecień 2020 - 14:16

budvar z łodzi to są dobre okna - mają szeroką gamę, możnas pokojnie wszystko konfigurować pod siebie i wg mnie ceny tez zachęcające. 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)