Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Podłoga - parkiet


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

fashion.victim

Napisano 13 maj 2020 - 06:59

Zdecydowanie bardziej odpowiadają mi panele podłogowe, ale co kto woli tak naprawdę.


Tomasz2

Napisano 12 maj 2020 - 11:35

Jeśli chodzi o podłogę, to pamiętajcie, że ważna jest nie tylko jej wierzchnia warstwa, ale także podkład, który kładzie się na posadzkę. To jest element, którego nie widać, a w znacznym stopniu wpływa na komfort użytkowania podłogi. Dobrze jest więc wybrać podkład, który dociepli i wyciszy podłogę pływającą.  Bardzo dobre właściwości jeśli chodzi o te elementy ma podkład firmy Organika - pianowood -  http://www.pianomat.pl/pianowood/. Jest to elastyczny podkład podłogowy, gęsty, odporny na korozję, któye dobrze izolują także jeśli chodzi o dźwięki. Dzięki czemu podłoga jest bardziej komfortowa, a mieszkanie docieplone i wyciszone.


Tomasz2

Napisano 12 maj 2020 - 11:35

Jeśli chodzi o remont, to warto pomyśleć też o wymianie podłogi. I warto to zrobić z głową, poza wymianą wierzchniej warstwy, trzeba też wybrać dobry podkład, który będzie położony na posadzkę (pod panele czy drewno, czy też wykładzinę). Bardzo dobre jakościowo podkłady ma firma Organika - http://www.pianomat.pl/. Znajdziecie u nich pianowood przeznaczony pod podłogi pływające, a także pianocarpet - pod wykładziny. Dzięki ich podkładom podłogi są trwalsze, cichsze i cieplejsze. Pianomat to elastyczny podkład, ekologiczny, odporny na korozję, bardzo łatwy do położenia.


andrzej777

Napisano 08 kwiecień 2020 - 13:24

Do każdego wnętrza i domowników trzeba dobrać inną podłogę. Obecnie rozwiązań jest bardzo dużo. Mamy tradycyjne parkiety, deski warstwowe, panele laminowane (coraz lepszej jakości, a nawet takie które trudno odróżnić od prawdziwej drewnianej podłogi) i panele winylowe (dobre na ogrzewanie podłogowe i przy remoncie). Rozwiązań jest sporo, a mówienie, że dąb jest najlepszy nie jest właściwe. Każdy musi dopasować podłogę do budżetu, ale i swoich wymagań. Dlatego ja rekomenduję wizyty w sklepach, gdzie mają różne rozwiązania. W Krakowie takim miejscem będzie ABC Dom https://abcdomkrakow.pl/


malyjakdiabli

Napisano 15 marzec 2020 - 14:31

Tradycyjny dąb lub jesion najlepiej w klasie selekcyjnej takiej jak natura lub rustykalny. 

Tym bardziej że można w tej chwili nawet starą podłogę doprowadzić do takiego stanu że będzie wyglądała jak nowa.

To kwestia kilku czynników:

- odpowiednia maszyna, cykliniarka do szlifowania podłóg drewnianych

- odpowiednia chemia taka jak lakiery czy oleje do podłóg 

- finalne wykończenie czyli odpowiednio dobrane listwy

 

Jeśli chodzi o dwie pierwsze pozycje to polecam : https://wypozyczcykliniarke.pl

Jeśli listwy to tylko : http://www.tokir.pl/


Napisano 09 lipiec 2019 - 14:22

Piękny jest parkiet z czarnego dębu, zamówiliśmy taki w parkietlux do nowego mieszkania. Drewno to szlachetny gatunek, dodaje wnętrzom klasy i jest ponadczasowy, nigdy nie wychodzi z mody.


Budujew2018

Napisano 25 czerwiec 2019 - 07:53

A myślałeś o tym, by postawić na posadzki mineralne dekoracyjne? Ja mam takie w kuchni i moim zdaniem są najlepsze. A zamawiałam w centrum posadzek :)


chb14

Napisano 20 maj 2019 - 11:38

Parkiet jest bardzo ładnym materiałem na podłogę bo nigdy podłoga z tworzywa nie będzie wyglądała tak dobrze jak podłoga z naturalnego drewna. Jest jednak równiez bardzo wymagający

 

musicie znaleźć dobra ekipe, która Wam ten parkiet położy

wymaga odpowiedniej pielęgnacji

nie nadaje się również na ogrzewanie podłogowe


Napisano 28 marzec 2018 - 14:39

mieszkania w Warszawie beda najdroższe w Polsce ale to tez zalezy od dzielnicy, w calkiem dobrej cenie znalazlem na nowym osiedlu Miasteczko Wawer, ceny są znośne a standard wysoki i tarasy z widokiem na las wiec jest duzy komfort na lata co nie zawsze jest dostepne w innych mieszkaniach deweloperskich


Grtyyu

Napisano 16 marzec 2018 - 08:24

Także warto odpowiednio przygotować podłoże pod położenie parkietu, ewentualnie zrobić jakiś systemy wentylacyjne warszawa czy coś takiego co przyda się w przyszłości..


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)