Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: zalane mieszkanie z winy spoldzielni


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Arkadiusz Kędra

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:09

Zalanie mieszkania to poważny problem. Przy czym jeżeli chcemy skutecznie uporać się z tą sytuacją, na pewno dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po pomoc fachowców z takiej firmy jak np. https://optimal-osuszanie.pl/ . Optimal bardzo skutecznie przeprowadza osuszanie mieszkań w Warszawie i okolicach, szybko wykrywa wycieki, a nawet pomaga w  kontaktach z ubezpieczycielem.


Napisano 26 listopad 2019 - 18:29

Witam, zalało mi mieszkanie z winy administratora budynku. Czy mogę wystąpić o odszkodowanie z mojej polisy i jednocześnie z polisy administratora budynku?

Napisano 12 listopad 2019 - 12:57

Witam mam pytanie odnośnie ubezpieczenia , mieszkam w bloku w mieszkaniu 2 poziomowym jakiś czas temu okazało się że na wyższym poziomie przy kominie nas delikatnie zalewa okazało się to wadą kosntukcji dachu - spółdzielnia wypłaciła odszkodowanie w wysokosci 700pln czy  w takim przypadku mogę również ubiegać się o odszkodowanie od mojego prywatnego ubezpieczyciela ? czy w momencie kiedy raz zostało wypłacone odszkodowanie nie należy nam się odszkodowanie od prywatnego ubezpieczyciela ?

 Na pewno dużo łatwiej jest pytać na forum obcych ludzi, którzy nie widzą co to za firma i ile im tam płacisz niż samemu wysilić się, żeby przeczytać umowę z ubezpieczycielem, warunki ubezpieczenia i pewnie jeszcze stos innych papierów dołączonych do umowy w momencie podpisywania....

tylko czy na pewno liczysz na merytoryczną odpowiedź?


Napisano 12 listopad 2019 - 11:03

Witam mam pytanie odnośnie ubezpieczenia , mieszkam w bloku w mieszkaniu 2 poziomowym jakiś czas temu okazało się że na wyższym poziomie przy kominie nas delikatnie zalewa okazało się to wadą kosntukcji dachu - spółdzielnia wypłaciła odszkodowanie w wysokosci 700pln czy  w takim przypadku mogę również ubiegać się o odszkodowanie od mojego prywatnego ubezpieczyciela ? czy w momencie kiedy raz zostało wypłacone odszkodowanie nie należy nam się odszkodowanie od prywatnego ubezpieczyciela ? 


Napisano 04 luty 2019 - 13:16

Na takie nieprzewidziane sytuacje warto mieć ubezpieczenie mieszkania. Dobra polisa powinna składać się z kilku podstawowych elementów: ochrony mienia na wypadek zdarzeń losowych (m.in. przepięcie, pożar), kradzieży z włamaniem, a także z OC w życiu prywatnym (np. gdy zalejemy sąsiada, ubezpieczyciel wypłaci za nas odszkodowanie) i assistance (pomoc fachowców, np. ślusarza czy hydraulika). Kluczowe przy wyborze ubezpieczenia jest ustalenie sum, do których ubezpieczyciel będzie nas chronił. Trzeba zwrócić uwagę, aby podana w polisie wartość mieszkania i jego wyposażenia nie była niższa niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jest Pan pewny, jakie elementy ochrony wybrać, polecam zakup u doradcy, który na pewno odpowie na wszystkie pytania. Więcej o ubezpieczeniu mieszkania przeczyta Pan także na stronie internetowej www.compensa.pl.


Napisano 03 luty 2019 - 18:32

Szanowni Państwo 
POSEYDON to firma zajmująca się restytucją obiektów, mienia, środków obrotowych po szkodach zalaniowych. 
Zajmujemy się osuszaniem po zalaniach/awariach instalacji domów, mieszkań, piwnic, garaży, hal, mienia, środków obrotowych, podtrzymywaniem stałych parametrów wilgoci (muzea, archiwa, biblioteki), pomiarami wilgotności materiału budowlanego, badaniem kamerą termowizyjną, sprawdzaniem szczelności dachów i tarasów (w określonym zakresie), odgrzybianiem, ozonowaniem oraz innymi pokrewnymi. 
Zapraszamy do kontaktu osoby prywatne jak i firmy instytucje, posiadających ubezpieczenie oraz nie posiadających ubezpieczenia. Przygotowujemy pełną dokumentację od "A" do "Z" dla ubezpieczyciela. Akceptujemy różne formy rozliczenia (gotówka, FV, cesja). 
Działamy na terenie województwa mazowieckiego oraz województw ościennych. 
Zapraszamy do kontaktu. 

Z poważaniem 
POSEYDON 
tel. 881-622-144 
e-mail: poseydon@vp.pl 
www.poseydon24.pl


Napisano 24 maj 2010 - 01:36

Witam; mam podobny problem ze Spółdzielnią.Mieszkam na parterze, notorycznie wybija kanalizacja.Jesli mam ubezpieczone mieszkanie i powstały jakieś straty czy muszę zgłaszać tę sprawę swojemu zakładowi ubezpieczeń???Spółdzielnia wręcz zmusiła mnie, abym załatwił to ze swojej polisy i regresem na TU Spółdzielni. Wypłacili 1/5 należnego mi odszkodowania i teraz Spółdzielnia smieje mi się w twarz. Umywają ręce i odsyłajądo mojego ubezpieczyciela.Czy w sytuacji gdy jestem ubezpieczony indywidualnie, mogę bezpoośredniozałatwiać odszkodowanie ze Spółdzielnią, nie ruszając mojego TU???Czy Spóldzielnia może mnie zmusić do podpisania oświadczenia, że jestem lub nie ubezpieczony indywidualnie???Czy droga z regresem to jedyne wyjście??? Czy jest jakiś przepis, który zmusza mnie do załatwienia sprawy poprzez moje ubezpieczenie???Łatwiej mi wystąpić chyba bezpośrednio do Spółdzielni, tak???Dziękuję za zainteresowanie.Krzysztof sng.pol46@gmail.com

Napisano 30 lipiec 2009 - 20:22

dziękuję za odpowiedź. w ciągu 3 dni od momentu zalania mieszkaniazłożyłam w spółdzielni wniosek o odszkodowanie i wymieniłam w nim wprzybliżeniu szkody (nie wszystkie gdyż po tygodniu na ściany wyszłymokre plamy), po jakimś tygodniu spółdzielnia przysłała jednego zpanów hydraulików, którzy byli wezwani w dniu wystąpienia awarii,który spisał szkody i pod którym faktycznie musiałam się podpisaćteraz czekam na informację od spółdzielni za kilka dni będędzwonić... i zobaczymy co dalej

Napisano 22 lipiec 2009 - 17:25

Najpierw trzeba sporządzić protokół z udziałem przedstawicielispółdzielni i świadków. Oznaczyć w nim należy jakie są straty.Podpisać powinny się pod nim wszystkie świadczące osoby. Warto teżsporządzić dokumentację fotograficzną. Następnie należy sięzwrócić do spółdzielni o odszkodowanie. Zapewne przyśle ona kogoś odubezpieczyciela i z nim będzie prowadzone dalsze postępowanie.

Napisano 22 lipiec 2009 - 04:11

Witam, wczoraj zostało zalane nasze mieszkanie po remoncie na parterze zpowodu niedrożności kanalizacji w kuchni która wybiła przez zlew,zniszczeniu uległy panele w dużym pokoju i w mniejszym oraz robione nazamówienie szafki kuchenne do których wlewała się woda. My nie mamyubezpieczonego mieszkania. Chciałabym zapytać co w takiej sytuacji mogęzrobić? Czy przysługuje nam jakieś odszkodowanie od spółdzielni?Jeśli tak mniej więcej co powinna zawierać treść pisma dospółdzielni? w ciągu ilu dni należy zgłosić do spółdzielni się ztakim wnioskiem? (wzywani byli hydraulicy ze spółdzielni oraz późniejprzyjechał wóz do studzienek kanalizacyjnych pod blokiem) Jakie podjąćpo kolei kroki? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)