Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: VAT a naprawa samochodu z OC sprawcy


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

bakarat

Napisano 18 luty 2017 - 23:58

Właśnie dlatego warto zerknąć sobie tutaj http://www.eucocar.pl . Dają tam auta zastępcze z oc sprawcy wypadku, a także transportują uszkodzone auto i naprawiają je. Rozliczenia są bezgotówkowe.


Borowska Angelika

Napisano 14 październik 2014 - 19:28

W sytuacji gdy od wydatków eksploatacyjnych możesz odliczyć jedynie 50% VAT wówczas co do zasady poza zwrotem wartości netto możesz ubiegać się o zwrot podatku VAT niepodlegającego odliczeniu od wydatków związanych z powypadkową naprawą pojazdu.


Napisano 14 październik 2014 - 07:28

Co dzieje sie w sytuacji, kiedy samochod firmowy, wykorzystywany tez do celow prywatnych, czyli taki, od ktorego mozna odliczyc tylko 50% kwoty VAT od naprawy, jest naprawiany bezgotowkowo z OC sprawcy po stluczce?

 

Do tej pory warsztat wystawial fakture VAT, ubezpieczyciel placil kwote netto, przedsiebiorca placil kwote VAT, ktora to kwote potem odliczal sobie od naleznego VATu przy placeniu podatku.

 

W tej chwili odzyska tylko 50% tego VATu. Czy zwrotu pozostalego 50% moze domagac sie od ubezpieczalni? Czy jest "w plecy" na te kwote? Mimo, ze teoretycznie nie powinien zaplacic za nic ani zlotowki, bo calosc kosztow pokrywa OC sprawcy...


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)