Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Odpowiedzialność podatkowa komplementariusza


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

wessloa

Napisano 28 sierpień 2018 - 19:02

To jest zdecydowanie zadanie dla specjalisty z tej dziedziny. Można sobie wiele trudności oszczędzić dzięki temu.


Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:30

Bzdury...


Ania_B

Napisano 20 lipiec 2013 - 19:51

Komplementariusz (spółka z o.o.) analogicznie jak za zaległości podatkowe, odpowiada za zaległości z tytułu składek ubezpieczeniowych. Zgodnie z art. 31 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych - do zobowiązań za zaległości z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne stosuje się odpowiednio m.in. art. 115 O.p.

 

Art. 116 § 1. O.p. Za zaległości podatkowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (...)odpowiadają solidarnie całym swoim majątkiem członkowie jej zarządu, jeżeli egzekucja z majątku spółki okazała się w całości lub w części bezskuteczna,(...).

 

A zatem w ostateczności to członek zarządu sp. z o.o. odpowie za podatkowe zaległości spółki komandytowej w której sp. z o.o. jest komplementariuszem.


Ania_B

Napisano 20 lipiec 2013 - 19:46

W takiej sytuacji -  spółka z o.o. jako osoba prawna, odpowiada za zaległości podatkowe spółki komandytowej.

Zgodnie z art. 116 § 1 Ordynacji podatkowej, za zaległości podatkowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiadają solidarnie całym swoim majątkiem członkowie jej zarządu, jeżeli egzekucja z majątku spółki okazała się w całości lub w części bezskuteczna.

Orzeczenie o odpowiedzialności komplementariusza (spółki z o.o.) za zobowiązania podatkowe spółki komandytowej -  wymaga wydania przez organ podatkowy stosownej decyzji wymierzającej podatek samej spółce komandytowej (art. 108 § 1 O.p).


Napisano 15 lipiec 2013 - 07:34

Witam,

 

w spółce komandytowej komplementariuszem jest spółka z o.o., czyli za zobowiązania z działalności spółki odpowiada do wysokości wniesionego wkładu. Natomiast jak kształtuje się odpowiedzialność podatkowa spółki z o.o. jako komplementariusza? w jaki sposób jest rozliczana?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)