Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Podział majątku.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:53

Owszem, jeśli zachowuje się normalnie to Twój brat nie ma prawa nic jej zrobić. Ty jako współwłaściciel masz prawo zapraszać kogo chcesz.

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:30

A właśnie jeszcze taka sprawa. Czy jako że jest to moje i brata mieszkanie to czy ja mogę dziewczynę zapraszać do domu bez strachu że mogą coś zrobić? Np kiedy jesteśmy razem zadzwonić po policję że ktoś jemu obcy jest w mieszkaniu a on jako współwłaściciel sobie tego nie życzy?

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:18

Wyjście podstawowe: dogadać się z bratem.
Wyjście sądowne: wnieść o zniesienie współwłasności. Oczywiście dojdzie do tego zabezpieczenie mieszkania ojca skoro ma prawo mieszkać w obecnym mieszkaniu. Jeśli sąd fizycznie nie będzie mógł podzielić mieszkania nakaże spłatę (może ją rozciągnąć na lata!).
Więc sugestia: dogadaj się z bratem. Skoro Twój brat nie życzy sobie Twojej dziewczyny w mieszkaniu - jego sprawa, Ty masz prawo zapraszać kogo chcesz.

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:59

Jakie są opcje wyjścia z takiej sytuacji? Bo nie chcą aby ona nawet przychodziła do tego mieszkania... Chciałbym poprosić dostać połowę tego mieszkania... Jak to wyglada też w sądzie?

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:41

Lepiej się dogadać z bratem. Jeśli nie - sąd rozstrzygnie temat, ale to długa i kosztowna droga.

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:03

Witam. Rodzice się rozwiedli kilka lat temu. Ich mieszkanie przepisali w Darowiznę na mnie i brata. mam akt notarialny. W akcie też jest wspomniane o tym że Ojciec może tam mieszkać dożywotnio... Teraz obecnie mieszkam w nim ja i brat. Jako że chce się wyprowadzić a jestem w konflikcie z bratem i Ojcem którzy nie akceptują mojej dziewczyny. co najlepiej zrobić aby dostać połowę pieniędzy za mieszkanie. Ja 26 lat brat 24. Co w przypadku kiedy np. Brat nie będzie chciał mnie spłacić?

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)