Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Czy można zmniejszyć premię z powodu korzystania z urlopu wypoczynkowego


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 12 kwiecień 2020 - 02:33

Regulamin w skrócie: do okresu gdzie premia nie wlicza się należy: zwolnienie chorobowe opieka nad dzieckiem urlop dodatkowy (gdzie o definicję po świętach będę się starał ) wlicza się: - urlop wypoczynkowy (ten pkt mnie interesuje, czy on jest z zeszłego roku czy tegoroczny statusu nie stracił to jest mój urlop wypoczynkowy, tak mi się wydaje). dalej nie ma wzmianki o urlopie. Mój urlop wypoczynkowy według pracodawcy magicznie stał się urlopem "dodatkowym". Dziękuje za odpowiedź, życzę wszystkim zdrowych spokojnych świąt.

Ofka

Napisano 09 kwiecień 2020 - 07:37

Nikt tu nie wie co jest w regulaminie premiowania w twojej firmie - sprawdź w regulaminie to się dowiesz czy są tam takie zapisy.


Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:19

Zakład wysłał mnie na urlop zaległy w liczbie 10 dni z powodu powrotu osoby objętej kwarantanną. Po powrocie okazało się, że premia była przyznana za frekwencję. Ludzie którzy wzięli urlop tegoroczny na zadanie dostali premię. Mnie "zmuszono" do wzięcia starego i akurat rozłożyło się to na przełomie marca kwietnia, czyli dwa miesiące owej premii nie dostanę. Usłyszałem, że stary urlop nie liczy się do uzyskania premii. Biorąc pod uwagę fakt posiadania urlopu zaległego chyba ta moja frekwencja nie jest na najgorszym poziomie. Jak to jest możliwe bo wszystko co tutaj przeczytałem przeczy takiemu postępowaniu. Dodam, że to jest zakład państwowy, czyli teoretycznie jakieś prawa powinni kwestionować. Z góry dziękuje za pomoc.

Admin Kadry

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:19

Zapisy odnoszące się do kwestii premiowania pracowników powinny zostać zamieszczone w regulaminie premiowania? Czy w razie korzystania przez pracownika z urlopu wypoczynkowego można zmniejszyć mu premię?

Powrót do artykułu: Czy można zmniejszyć premię z powodu korzystania z urlopu wypoczynkowego

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)