Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Ograniczenie handlu w niedzielę i święta od marca 2018 r.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 17 maj 2018 - 23:40

Witam czy orientuje się ktoś czy pracownik może stać za lada 1,3 i 31 maja.?

Napisano 29 marzec 2018 - 15:39

No i fajnie jest, dziś mamy wieczór, wielki czwartek, jutro wielki piątek. A ja przed chwilą dowiedziałem się z tv, że w sobotę, gdy wyjdę o 14 z pracy- miasto będzie handlową pustynią. Super, wielki piątek jutro poświecę po 15 na galopowanie po sklepach, abym ja i rodzina nie przymierali głodem przez 4 dni. Już widzę oczami wyobraźni te sterty zepsutych owoców i zeschniętego chleba na śmietnikach, które zostały zakupione w piątek lub sobotę rano "na zapas", bo przez 2 i pół dnia kłódki na sklepach.....

radek1234

Napisano 22 luty 2018 - 18:22

Wam zależy TYLKO na pieniądzach i nic więcej. Jak ktoś może pracować w weekendy to popracuje a ten, który pracuje na tygodniu pracodawca może go zwolnić, bo jest inny pracownik i na weekend i na tygodniu może pracować więc bez sensu żeby tak wprowadzali. Ma być zakaz handlu najlepiej w każdy weekend, święta i już.


Napisano 22 luty 2018 - 17:41

 [quote name="ANNA" post="2087656" timestamp="1519279196"]

  

Po CZĘŚCI zgadzam się z Tobą (czas z rodziną najważniejszy) ale uważam, że w niektórych przypadkach powinno się mieć WYBÓR, nie musowy oczywiście. "JAK KTOŚ CHCE ZATRUDNIĆ KOGOŚ TO NIECH WYBUDUJE SOBIE ROBOTA", z tym się nie zgadzam. Nie jak ktoś chce, jak ktoś chce to mieć dodatkowy zarobek to sam staje za kasą w święta nie z musu tylko są sytuacje gdzie ludzie sami się zgłaszają bo chcą sobie dorobić. Zawsze to dodatkowy i większy pieniądz. I to jest ich wybór. ..............

BARDZO DOBRZE NAPISANE ZGADZAM SIĘ.
> CZŁONKOWIE > Ty chyba nie wiesz o co tu chodzi dokładnie. Widać że nie prowadzisz własnej działalności skoro tak piszesz

Napisano 22 luty 2018 - 07:17

Problem w dużej mierze polega na tym, że jak się daje jakiekolwiek luki, to zaraz jest to nadużywane przez tych bardziej cwanych, do tego dochodzi uzależnienie ekonomiczne pracownika od pracodawcy - teraz mamy rynek pracownika, ale przy rynku pracodawcy często dzieje się tak, że jak chcesz pracować, to "dobrowolnie" musisz zgadzać się na to, co proponuje pracodawca - w tym na zatrudnienie na umowę zlecenie, kiedy ustawa nie dopuszczała wykonywania obowiązków przez pracownika zatrudnionego na umowę o pracę.
Niestety teoretyczny dopuszczalny wybór pracownika to często przymus ekonomiczy stosowany przez pracodawcę.

Napisano 22 luty 2018 - 06:59

 

ZAKAZ HANDLU W KAŻDY WEEKEND !!! ZAKUPY ROBIMY PRZED LUB PO PRACY LUB WOLNE NA TYGODNIU A WEEKEND ODPOCZYWA, SPĘDZA SIĘ Z RODZINĄ CZY TAK CIĘŻKO TO ZROZUMIEĆ??? NIE JESTEŚMY ROBOTAMI !!! JAK KTOŚ CHCE ZATRUDNIĆ KOGOŚ TO NIECH WYBUDUJE SOBIE ROBOTA :)

 

Po CZĘŚCI zgadzam się z Tobą (czas z rodziną najważniejszy) ale uważam, że w niektórych przypadkach powinno się mieć WYBÓR, nie musowy oczywiście. "JAK KTOŚ CHCE ZATRUDNIĆ KOGOŚ TO NIECH WYBUDUJE SOBIE ROBOTA", z tym się nie zgadzam. Nie jak ktoś chce, jak ktoś chce to mieć dodatkowy zarobek to sam staje za kasą w święta nie z musu tylko są sytuacje gdzie ludzie sami się zgłaszają bo chcą sobie dorobić. Zawsze to dodatkowy i większy pieniądz. I to jest ich wybór.
Najwidoczniej CIĘŻKO CI ZROZUMIEĆ że dla niektórych taki dorobek w dzień wolny był dodatkowym zarobkiem np. dla studentów. I sam wtedy decydował chce pracować czy nie. Oczywiście wiem że były sytuacje gdzie ludzie chcąc nie chcąc musieli pracować i z tym się nie zgadzam. Bo mieli ultimatum przyjdziesz w ndz bedziesz pracował nie dostaniesz wymówienie. Wiele się o tym słyszy. :) :)

radek1234

Napisano 21 luty 2018 - 21:45

ZAKAZ HANDLU W KAŻDY WEEKEND !!! ZAKUPY ROBIMY PRZED LUB PO PRACY LUB WOLNE NA TYGODNIU A WEEKEND ODPOCZYWA, SPĘDZA SIĘ Z RODZINĄ CZY TAK CIĘŻKO TO ZROZUMIEĆ??? NIE JESTEŚMY ROBOTAMI !!! JAK KTOŚ CHCE ZATRUDNIĆ KOGOŚ TO NIECH WYBUDUJE SOBIE ROBOTA :)


Napisano 21 luty 2018 - 20:11

 

  
Przeczytaj cały artykuł, masz tam dokładnie wyjaśnione, jeśli chodzi o święta.Ustawa mówi, że nie wolno handlować w święta i w wyznaczone niedziele, czyli wynika z tego, że we wszystkie święta jest zakaz handlu.

 

Czyli dobrze zrozumiałam. No nic szkoda. Będę musiała odmówić 1 dziewczynie pracy. Bo tak to zawsze ze mną na zmaine stawała w sklepie i sobie dorabiała, jak wracałam na weekend do domu.
Szkoda mogli tylko tak zrobić z niedzielami że w ogóle i koniec. A święta mogły zostać jak do tej pory, czyli właściciel lub osoba na umowę zlecenie chętna do pracy.
Ale co tam, do wszytskiego trzeba się przyzwyczaić. Ale wg mnie jeżeli małe sklepiki mają być zamknięte to i stacje paliw (mają art spoż. i inne), kina itp. To też wyzysk ludzi przecież. Jak ktoś już wspomiał ROBOTY XD

Napisano 21 luty 2018 - 20:05

 

A w małych prywatnych sklepikach to roboty pracują nie ludzie? Właściciel może sam stanąć za ladą, swoją rodzinę zagonić do roboty - będą spędzać dzień razem, tak jak pozostali pracownicy ze swoimi rodzinami. A w święta już dawno nie można nakazywać ludziom pracy.

 

Nie to miałam na myśli. Chodziło mi o to że małe sklepy mogą "podreperować" zawsze mogą zyski w ndz, a tak to mniej zarobią. Sytuacja Węgier daje temu przykład. Małe firmy przez to poupadały.
A co do pracy to NIE ROBOTY A LUDZIE o co Ci chodzi ?!. A sądzisz że ja nie staje za ladą ?!! Tylko że w "święta" miałam 2 studentki które same pytały się czy mogą dorobić sobie w te dni i pracowały umowę zlecenie. Na dwie zmiany. A pytam się bo już się mnie pytały czy w święta wielkanocne mogą przyjść do pracy i powiedziałam że z tego co zrozumiałam z ustawy to nie mogą. I dlatego też się dopytuję.
KTO PYTA NIE BŁĄDZI.

Napisano 21 luty 2018 - 13:11

 

Zgadzam się z Tobą ANNA.
To powinno dotyczyć tylko dużych sklepów. A nie małych prywatnych sklepików.
Do tej pory w święta można było zatrudnić kogoś chociaż na umowę zlecenie, a teraz to już nie wiem. Jak to jest ze świętami, czy mogę kogoś zatrudnić czy nie. Bo w niedziele z zakazu handlu nie można, a w święta ?
Orientuje się ktoś może, bo nic nie mogę na ten temat znaleźć. :(

 
Przeczytaj cały artykuł, masz tam dokładnie wyjaśnione, jeśli chodzi o święta.Ustawa mówi, że nie wolno handlować w święta i w wyznaczone niedziele, czyli wynika z tego, że we wszystkie święta jest zakaz handlu.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)