Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Duże zmiany w urlopach - nowy Kodeks pracy 2018


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 19 luty 2019 - 15:43

Niektóre zmiany proponowane przez idiotów. Gimbusów, którzy nigdy nie pracowali za wyjątkiem posad załatwianych przez tatusia. W szczególności przepadek urlopu wypoczynkowego to kuriozum. Znowu PIS straci (niestety) z 10 % poparcia i będzie musiał ustawę Prezes wyrzucić do kosza. Kim jest osoba, która to proponuje. To jakiś szkodnik. Nie tylko dla PIS-u ale też Polaków. Każdy wie, że to pracodawca reguluje kwestie pobierania urlopów wypoczynkowych. Kiedy zezwala to pracownik korzysta. Nigdy odwrotnie! Przepis powinien przewidywać, że pracodawca ma obowiązek pisemnego informowania pracownika o planie urlopowym. Jeśli pracodawca bezpodstawnie nie wyśle w ustalonym (zaplanowanym) terminie pracownika, to płaci kasę! Proste? Dzisiaj setki tysięcy ludzi mają urlop, ale nie wiedzą kiedy go mogą wykorzystać. Pracodawca może tym dowolnie manipulować. Jeśli 100 procent pracowników ma zaległe urlopy - powinna być kara, kara kara! Przez z niewolnictwem.

Napisano 29 sierpień 2018 - 20:23

Przez czterdzieści lat pracy nigdy w moim zakładzie pracy nie było problemów z wykorzystaniem urlopu, ponieważ te urlopy w uzgodnieniu z przełożonymi były wcześniej planowane. Wierzę, że tak pozostanie. Pozdrawiam.

zazdroszcze tobie tej wiary ,bo wg, nowych przepisów bogata firma może przeaz kolejne 40 lat nie   udzielić Tobie ani jednego dnia urlopu,zapłaci tylko jakieś  grosze i tyle .To jest zezwolenie na odbieranie urlopów wypoczynkowych


Napisano 19 lipiec 2018 - 07:43

Jeżeli zostanie wprowadzona ustawa z wzmianką, że urlop w przeciągu roku musi być wykorzystany ustawowo przez pracownika to mój szef dostanie depresji bo w pracy zazwyczaj wykorzystuję z prawie 30 dni roboczych tylko 10-13 dni w ciągu roku a jakbym chciał więcej to szef stwierdzi że tamto mi wystarczy...

ZosiaA

Napisano 18 lipiec 2018 - 18:34

Taka demagogia zawsze śmieszy

Napisano 18 lipiec 2018 - 14:11

Czytając wpisy w tym wątku odnoszę wrażenie, że Państwa opinie tylko i wyłącznie potwierdzają celowość wprowadzanych zmian.

 

"to mój urlop" - tak, to Twój urlop, którego koszt ponosi pracodawca. Pracodawca, który chciałby Ci udzielić urlopu w dogodnym dla obu stron terminie lecz Ty (zapracowany) nie masz ochoty by taki termin z pracodawcą ustalić. Co więc robisz? Nie zgadzasz się na urlop, kumulujesz go na wypadek przyszłego zwolnienia, gdyż kasa dla Ciebie ma największe znaczenie. Taki jesteś zapracowany. A pracodawca miewa w całym roku okresy, w których pracownicy nie mają co robić i nie chce ich zwalniać, ale liczy na Twoją pomoc, że elastycznym podejściem do terminu urlopu pomożesz mu w lepszej organizacji pracy na przestrzeni całego roku.... Nie? Ne chcesz kumulować urlopu? No oczywiście - chcesz go wykorzystać w terminie odpowiednim tylko Tobie i liczbie dni, która wprowadzi w miejscu pracy dezorganizację. Ale przecież to Twój urlop, więc tylko Ty o nim powinieneś decydować.

 

 

Proszę - spójrzcie trochę szerzej niż we własny ogródek. Żyjemy w kraju "kumulatorów" urlopowych. Dlaczego Twój urlop (płacony przez pracodawcę) nie może choć w części podlegać poprawie organizacji pracy miejsca, które także dla Ciebie jest "drugim domem"?

Ale macie Państwo rację - i ja również dziwię się pracodawcom: pracodawcy nie korzystają z narzędzi, które mają pod ręką. Zawsze w tym miejscu polecam tworzenie planów urlopowych, które pomagają pracodawcy w organizowaniu terminów urlopów dogodnych dla obu stron. Pracodawcy - macie narzędzie, bez zmiany KP, z którego możecie korzystać. Korzystajcie!


Napisano 17 lipiec 2018 - 20:20

ja czytam i niewierze ... to jest naprawdę czy jak się obudzę to będzie tylko kiepski sen ?? mamy już 3 mieś wypowiedzenia po 3 latach pracy czyli jeśli ktoś chce mieć kontrole nad swoim życiem może pracować u jednego pracodawcy tylko 2 lata 11 mieś o urlopie ma decydować pracodawca a jak zdecyduje że go nie da to przepada tak po prostu przecież to niewolnictwo jawne

Napisano 09 lipiec 2018 - 16:01

Jak się czyta pomysły włosy jeżą się na głowie. Niewiarygodne. To powrót do komunizmu. To pracownik powinien decydować. Jeśli choć część z tego, co tu proponowane wejdzie w życie będzie rewolucja. Nie taki rząd wybieraliśmy, który nam prawo odbiera nawet do wybory kiedy i jak wykorzystujemy urlop. Zgodnie z prawem urlop nam się należy i nie jest to łaska a obowiązek pracodawcy za świadczone dla niego usługi. Nie jesteśmy niewolnikami a wykonujemy dobrowolnie pracę za którą musimy mieć zapłacone i za którą należy nam się urlop jak psu buda. To zaczyna być chore. Cyrk.

Napisano 30 maj 2018 - 20:48

Wszystko po to, by żyło się lepiej. Jak zawsze...

Napisano 25 maj 2018 - 14:50

Chcę kumulować swój urlop! Bo chcę go mieć w ilości dla mnie wygodnej i tyle. To mój urlop i tyle. Do czasu aż to nie wejdzie w głowę niektórych nic się nie zmieni i będzie jak było - czyli wyzysk.

Napisano 17 maj 2018 - 05:33

Nie dosyć ze juz 10 dni mojego urlopu rozdysponowal pracodawca to jeszcze urlop wypoczynkowy zadecydował ze musze wziąść w terminie jaki on mi wyznaczył.Paranoja.To ja nie mam prawa wyjechać z rodziną kiedy chce tylko musze pytać pracodawcy kiedy da mi urlop wypoczynkowy? Chore to wszystko.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)