Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Duże zmiany w urlopach - nowy Kodeks pracy 2018


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 19 lipiec 2018 - 07:43

Jeżeli zostanie wprowadzona ustawa z wzmianką, że urlop w przeciągu roku musi być wykorzystany ustawowo przez pracownika to mój szef dostanie depresji bo w pracy zazwyczaj wykorzystuję z prawie 30 dni roboczych tylko 10-13 dni w ciągu roku a jakbym chciał więcej to szef stwierdzi że tamto mi wystarczy...

ZosiaA

Napisano 18 lipiec 2018 - 18:34

Taka demagogia zawsze śmieszy

Napisano 18 lipiec 2018 - 14:11

Czytając wpisy w tym wątku odnoszę wrażenie, że Państwa opinie tylko i wyłącznie potwierdzają celowość wprowadzanych zmian.

 

"to mój urlop" - tak, to Twój urlop, którego koszt ponosi pracodawca. Pracodawca, który chciałby Ci udzielić urlopu w dogodnym dla obu stron terminie lecz Ty (zapracowany) nie masz ochoty by taki termin z pracodawcą ustalić. Co więc robisz? Nie zgadzasz się na urlop, kumulujesz go na wypadek przyszłego zwolnienia, gdyż kasa dla Ciebie ma największe znaczenie. Taki jesteś zapracowany. A pracodawca miewa w całym roku okresy, w których pracownicy nie mają co robić i nie chce ich zwalniać, ale liczy na Twoją pomoc, że elastycznym podejściem do terminu urlopu pomożesz mu w lepszej organizacji pracy na przestrzeni całego roku.... Nie? Ne chcesz kumulować urlopu? No oczywiście - chcesz go wykorzystać w terminie odpowiednim tylko Tobie i liczbie dni, która wprowadzi w miejscu pracy dezorganizację. Ale przecież to Twój urlop, więc tylko Ty o nim powinieneś decydować.

 

 

Proszę - spójrzcie trochę szerzej niż we własny ogródek. Żyjemy w kraju "kumulatorów" urlopowych. Dlaczego Twój urlop (płacony przez pracodawcę) nie może choć w części podlegać poprawie organizacji pracy miejsca, które także dla Ciebie jest "drugim domem"?

Ale macie Państwo rację - i ja również dziwię się pracodawcom: pracodawcy nie korzystają z narzędzi, które mają pod ręką. Zawsze w tym miejscu polecam tworzenie planów urlopowych, które pomagają pracodawcy w organizowaniu terminów urlopów dogodnych dla obu stron. Pracodawcy - macie narzędzie, bez zmiany KP, z którego możecie korzystać. Korzystajcie!


Napisano 17 lipiec 2018 - 20:20

ja czytam i niewierze ... to jest naprawdę czy jak się obudzę to będzie tylko kiepski sen ?? mamy już 3 mieś wypowiedzenia po 3 latach pracy czyli jeśli ktoś chce mieć kontrole nad swoim życiem może pracować u jednego pracodawcy tylko 2 lata 11 mieś o urlopie ma decydować pracodawca a jak zdecyduje że go nie da to przepada tak po prostu przecież to niewolnictwo jawne

Napisano 09 lipiec 2018 - 16:01

Jak się czyta pomysły włosy jeżą się na głowie. Niewiarygodne. To powrót do komunizmu. To pracownik powinien decydować. Jeśli choć część z tego, co tu proponowane wejdzie w życie będzie rewolucja. Nie taki rząd wybieraliśmy, który nam prawo odbiera nawet do wybory kiedy i jak wykorzystujemy urlop. Zgodnie z prawem urlop nam się należy i nie jest to łaska a obowiązek pracodawcy za świadczone dla niego usługi. Nie jesteśmy niewolnikami a wykonujemy dobrowolnie pracę za którą musimy mieć zapłacone i za którą należy nam się urlop jak psu buda. To zaczyna być chore. Cyrk.

Napisano 30 maj 2018 - 20:48

Wszystko po to, by żyło się lepiej. Jak zawsze...

Napisano 25 maj 2018 - 14:50

Chcę kumulować swój urlop! Bo chcę go mieć w ilości dla mnie wygodnej i tyle. To mój urlop i tyle. Do czasu aż to nie wejdzie w głowę niektórych nic się nie zmieni i będzie jak było - czyli wyzysk.

Napisano 17 maj 2018 - 05:33

Nie dosyć ze juz 10 dni mojego urlopu rozdysponowal pracodawca to jeszcze urlop wypoczynkowy zadecydował ze musze wziąść w terminie jaki on mi wyznaczył.Paranoja.To ja nie mam prawa wyjechać z rodziną kiedy chce tylko musze pytać pracodawcy kiedy da mi urlop wypoczynkowy? Chore to wszystko.

Napisano 16 maj 2018 - 19:44

Bezpłatny urlop na żądanie? Czyli rozumiem, że będzie 26 dni normalnego urlopu + taki na żądanie? Pomijam, że zamiast urlopu na żądanie ludzie będą brać L4 i tyle. A narzucanie urlopu przez pracodawcę to jakaś kpina.

Większość pracodawćow narzuca urlop w dogodnym terminie dla siebie, więc dla mnie to nie jest żadna nowina!


Napisano 26 kwiecień 2018 - 12:41

Odwołanie z urlopu i propozycja urlopu do marca, następnego roku, paranoja! Pracodawca odwoła was z urlopu w lipcu (plaża, morze, słonko), a zaproponuje urlop w lutym (zimno, brudno, szaro)! Rozumiem miłośników sportów zimowych i jeżdżących na nartach, też lubię oglądać"bałwanów", jednak w naszej strefie klimatycznej, zmuszanie mnie do urlopu na początku roku, jest nieporozumieniem.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)