Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Karola12b

Napisano 17 czerwiec 2019 - 09:47

Warto także pamiętać, że nie wszyscy obcokrajowcy potrzebują pozwolenia na prace, żeby pracować w Polsce. Na https://lexadvena.co...cowac-w-polsce/ można doczytać szczegóły w tym temacie.


Napisano 28 kwiecień 2019 - 08:52

Jeśli się porywać na zatrudnianie osób ze wschodu, trzeba wiedzieć czym to jeść. Można też wykorzystać w tym celu leasing pracowniczy. Generalnie my korzystaliśmy z usług agencji (krakowska sparta) bo przerosły nas formalności. 


Marekk28

Napisano 12 marzec 2019 - 00:20

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy we własnej firmie? Metod jest kilka jednak tą najbardziej korzystną wydaje się być leasing pracowniczy, polecam przeczytać https://wynajempraco...ikow-z-ukrainy/


Napisano 26 listopad 2018 - 09:41

III. Pracownicy z państw sąsiadujących z Polską (...) Warunkiem jest otrzymanie przez daną osobę oświadczenia o zamiarze powierzenia jej wykonywania pracy od podmiotu zamierzającego zatrudnić tę osobę. Oświadczenie musi być zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę składającego to oświadczenie. Rejestracja jest bezpłatna. Zarejestrowane w PUP oświadczenie stanowi podstawę do uzyskania przez cudzoziemca w polskiej placówce dyplomatyczno-konsularnej w kraju jego stałego pobytu wizy pobytowej, uprawniającej do wykonywania pracy w Polsce. od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje opłata za rejestrację oświadczenia 30 zł.

aronr

Napisano 25 maj 2018 - 17:35

Teraz, gdy nastąpił napływ imigrantów z Ukrainy, warto byłoby zdecydować się na ich zatrudnienie. To nie jest takie trudne, tym bardziej że na rynku nie brakuje agencji zatrudnienia ukrainców, która jest w stanie znacznie to ułatwić. Jedną z nich jest http://ukrainskiprac....pl/poznaj-nas/


bjorke

Napisano 30 kwiecień 2018 - 11:16

Często pojawiają się problemy i pytania w związku z zatrudnianiem cudzoziemców. Odsyłam Was do świętego artykuły na ten temat:

http://etpro.pl/zatr...w-sektorze-msp/

Mam nadzieję, że rozwieją wszystkie wątpliwości.


fashion.victim

Napisano 11 grudzień 2017 - 11:55

Coś w tym jest, głównie dlatego, że obcokrajowców w Polsce coraz więcej, a ci nie tylko szukają pracy u nas, ale i chcą zakładać swoje firmy i prowadzić tutaj biznes. Oczywiście w przypadku założenia działalności gospodarczej przez ukraińca przyda się pomoc prawna kancelarii lexadvena, która wyjaśni co jest potrzebne, jakie formalności będą potrzebne i ogólnie pomaga właśnie we wszystkim związanym z zakładaniem firmy.


Baklazanka

Napisano 08 czerwiec 2017 - 09:33

Są agencje, które zajmują się rekrutacją Ukraińców, załatwiają wszystkie formalności itd. Mąż w ewl.com.pl wynajął kilku pracowników z Ukrainy i bardzo jest z tego układu zadowolony.


Napisano 15 maj 2017 - 09:02

BHP w języku Ukraińskim ??? Czy każdy lekarz potrafi mówić po ukraińsku??? Jak go dopuścił? Jak przeprowadził wywiad ? Bzdury. Przyjechałeś to masz umieć po polsku. Czy każdy polak musi umieć po ukraińsku??? jak ktoś krzyknie spierd.... to on będzie stał bo rozumie tylko uciekaj. Chyba wam się w łbach poprzewracało od skąpstwa.

Napisano 02 maj 2017 - 13:59

Jest teraz taki trend, żeby ludzi ze wschodu ściągać do pracy i moim zdaniem to dobry trend. Mi się w każdym razie opłaca. Mam kilku spawaczy z Białorusi i Ukrainy. Dobrze ludzie, z uczciwym podejściem. Jak trzeba popracować czasami trochę dłużej to nie robią problemów, bo w końcu przyjechali do Polski, żeby zarobić, a nie żeby siedzieć w hotelu pracowniczym...Dużo mi pomogli w organizacji legalnej pracy ludzie z agencji Worksol (worksol.pl). Mają doświadczenie w outsourcingu, wiedzą jak to wszystko sprawnie i legalnie załatwić.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)