Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Zwolnienie z obowiązku wykonywania pracy a urlop


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:58

Pracodawca wypowiedział umowę i zwolnił z obowiązków świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, czy urlop zaległy i bieżący przepada (tak jakby wykorzystany w tym okresie) czy ma być wypłacony ekwiwalent za urlop?


Nie przepada, należy się ekwiwalent.

Napisano 18 czerwiec 2019 - 10:20

pracuje w szkole i obecnie przebywam na zasiłku rehabilitacyjnym .Czy należą mi się wczasy pod gruszą

 


Ma być wypłacony ekwiwalent.

Jeżeli faktycznie zwolnił cię  ze świadczenia pracy zamiast dać urlop to dobrze, że cię zwalnia - u głupka pracować, to jednak ryzyko.


Napisano 18 czerwiec 2019 - 08:45

Pracodawca wypowiedział umowę i zwolnił z obowiązków świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, czy urlop zaległy i bieżący przepada (tak jakby wykorzystany w tym okresie) czy ma być wypłacony ekwiwalent za urlop?

ZosiaA

Napisano 23 luty 2017 - 12:50

Przecież takie rzeczy należy wyjaśnić z pracodawcą.

jeśli podpisał urlop, to może nieświadczenie pracy dotyczy reszty okresu wypowiedzenia, chyba, że twój urlop w całości pokrywał okres wypowiedzenia.


Dorota

Napisano 23 luty 2017 - 12:48

Najpierw należy wykorzystać urlop, a reszta przypada na zwolnienie ze świadczenia z pracy.


Napisano 23 luty 2017 - 12:16

Prosba o porade .. złozyłem wypowiedzenie o prace, wypisąłem urlop zaległy i obecny w trakcie trwania wypowiedzenia i w tym samym dniu pracodawca wręczył mi dokument zwalnijacy mnie z obowiązku swiadczenia pracy .. i nie wiem co teraz skutkuje obowiazek nie swiadczenia pracy czy urlop .. ? , czy oba na raz jak to wyglada prawnie , bede miał urlop wykorzytsany czy nie ?Prosba pomózcie , dzieki !

Sobi

Napisano 11 styczeń 2014 - 11:32

Żle zrobiliście na samym początku, że nie wypowiedzieliście jej dwutygodniowym terminem. Po prostu. Nie wymaga uzasadnienia. Urlop jednak jest płatny. Ale też po 3 miesiącach to ile ona go miała? 5 dni? Nie wiem jak to naliczyliście ale skoro urlop nie nie był w okresie wypowiedzenia to powinniście zapłacić normalnie. JA tu jednak nie rozumiem sytuacji, że pracownikowi wypowiadacie umowę a on się na to nie zgadza. Chyba daliście sobie wejść na głowę.


Napisano 10 styczeń 2014 - 19:18

Proszę o rae. Miałam pracownika zatrudnionego na okres próbny. Jednak pracownik stwarzał problemy więc wręczyłam mu wypowiedzenie umowy. Jednak pracownik zaczął mnie straszyć iż pójdzie do sądu że bez podstawnie została zwolniona więc dla świętego spokoju wycofaliśmy wypowiedzenie. zdecydowałam iż nie chcę aby ona dalej przychodziła do pracy i zwolniłam ją ze świadczenia pracy. Pracownica podpisała że przyjmuje do wiadomości. Pdopisała również tym samym że wykorzysta w tym czasie zaległy urlop. Minął już 1 miesiąc. Dostała pieniądze za cały miesiąc, umowa wygasła (3miesiące próbne). Za urlop dodatkowo nie wypłaciliśmy gdyż pracownica zgodziła się że go wykorzysta w tym okresie. A teraz ona straszy nas sądem itp że ona się na niego nie godziła i chce za urlop dodatkowe pieniądze, gdyż twierdzi że była zastraszana. Kto ma rację. Nie chcę jej oszukać ale wydaje mi się że nie musimy jej dodakowo płaić. Ale też nie chcemy jej oszukać. Chcemy postąpić zgodnie z prawem. Proszę więc o odpowiedź co w takiej sytuacji. Zaznaczam że to nie był okres wypowiedzenia!


Admin Kadry

Napisano 10 styczeń 2014 - 19:11

Zwolnienie z obowiązku wykonywania pracy w okresie wypowiedzenia ustalone między stronami stosunku pracy w drodze porozumienia nie może zostać zmienione bez zgody zatrudnionego. Pracodawca nie nałoży na niego obowiązku wykorzystania w tym okresie urlopu wypoczynkowego. Powrót do artykułu: Zwolnienie z obowiązku wykonywania pracy a urlop

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)