Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: przedszkole


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Andela

Napisano 26 wrzesień 2019 - 22:27

Dość długo szukałam dobrego przedszkola, w którym będę mogła wybrać dla córci dietę bezmięsną. To nie jest tak, że nie je mięsa wcale, jednak staram się je ograniczać i dlatego zależało mi na tym, żeby w przedszkolu jedzenie dostarczał np. catering AlmaVerde https://www.almaverde.pl bo wiem, że oni gotują zdrowo, z najwyższej jakości składników. Na szczęście się udało :) 


wicehrabia

Napisano 17 wrzesień 2019 - 10:18

To już chyba nie jest przedszkolny temat.


Mateo122

Napisano 02 wrzesień 2019 - 14:38

Gdzie kupię wyprawki dydaktyczne do szkoły? Mam zamiar zamówić coś na większą skalę dlatego przydałoby się jakieś dofinansowanie. Wyczytałem, że tutaj https://mojebambino.pl/ da się coś takiego ogarnąć. Wiecie jak to działa i podzielicie się tutaj opinią? Liczę na Was i na waszą pomoc bo według jest to warte uwagi.


mama2synkow

Napisano 16 sierpień 2019 - 11:02

Obydwaj nasi synowie chodzili do przedszkola publicznego. Niby wszystko w porządku, to znaczy bezpieczne, zaopiekowane, przedszkole przestronne z ładnym ogrodem i placem zabaw. Opłaty tylko za wyżywienie i w miarę blisko.

 

Jednak kiedy zdecydowaliśmy, żeby posłać starszego syna do szkoły społecznej okazało się, że edukacja w przedszkolu państwowym jest na miernym poziomie i Panie przedszkolanki zaniedbały temat przygotowania dzieci do szkoły. Żeby zostać przyjętym do szkoły społecznej trzeba zdać egzaminy. Po spotkaniu organizacyjnym w szkole stwierdziliśmy, że wymagania egzaminacyjne znacznie przekraczają to, czego syn nauczył się w przedszkolu... Kosztowało nas wiele, wiele pracy, żeby przygotować syna do egzaminów, ale pracowaliśmy z nim ok 9 miesięcy co drugi dzień: szlaczki, czytanie, liczenie itp. Szczęśliwie dostał się do szkoły ale przedszkole w tym wcale nie pomogło.

 

Z drugiej strony mamy znajomych, którzy posłali dzieci do przedszkola prywatnego i nie musieli z dzieckiem pracować indywidualnie, bo program przedszkolny realizowany był tak, żeby po jego ukończeniu dziecko było przygotowane w 100% do szkoły. I to rzeczywiście zadziałało, ich syn dostał się do szkoły społecznej.

 

Oczywiście nie można generalizować, trzeba sprawdzić przedszkole wcześniej, na ile się da. Ale trzeba mieć na uwadze poziom edukacji. A przy okazji coś dla rodziców, którzy cenią tez rozwój fizyczny dziecka https://www.activekid.pl/Pozdrawiam


patiks

Napisano 16 sierpień 2019 - 08:50

Rozsądnie, masz rację. Jestem zdania, że nie powinno się przesadzać. Uważam, że rodzice, którzy każdego dnia wysyłają dziecko na inne zajęcia dodatkowe delikatnie mówiąc - przesadzają. Nie powinno to tak wyglądać. 


Napisano 14 sierpień 2019 - 16:09

Tak, drugi język. Ale to w zdecydowanie mniejszej częstotliwości. Nie chcemy przesadzić i też ten dodatkowy zaczęliśmy dopiero od trzeciego roku. Wydaje się nam, że wcześniej po prostu nie miało to sensu.


Anreas

Napisano 13 sierpień 2019 - 17:37

Podobno bardzo trudno jest się dostać z tego co słyszałam.


patiks

Napisano 13 sierpień 2019 - 08:38

Robicie jakieś zajęcia dodatkowe? Napisz jakie. Zawsze pytam o to rodziców. Moje dziecko lubi testować różne opcje ;-) 


Napisano 08 sierpień 2019 - 15:46

No właśnie bo moje dziecko jest tam drugi rok teraz od września. Tzn. będzie.
Moim zdaniem super przedszkole ;-)

patiks

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:50

Do mnie pytanie? We wrześniu zaczyna trzeci rok, ale w wakacje też normalnie chodzi. Jest nam łatwiej. W publicznych są dyżury, dzieci są przerzucane od przedszkola do przedszkola i nie dla każdego jest miejsce. Nie powinno tak to wyglądać.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)