Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Stażysta EFS


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Bogusława

Napisano 09 lipiec 2013 - 11:56

To jest nasza rzeczywistość,instytucja ,która powinna to sama załatwić po otrzymaniu takiej informacji ,bawi się w "podaj dalej". Tak jak pisałam powyżej najlepiej wysłać fax do ZUS do wydziału orzecznictwa zgodnie z miejscem zamieszkania stażysty .


Napisano 09 lipiec 2013 - 11:08

Właśnie dostałem odpowiedź z UP:

"[font="Arial;font-size:13px;"]Dzień Dobry![/font]

W nawiązaniu do informacji otrzymanej od Pana, chcę poinformować że kontrole osób będących na “L4”, przeprowadza ZUS. My ze swojej strony, w celu zweryfikowania informacji potrzebujemy bliższych informacji np. u jakiego Organizatora osoba bezrobotna odbywa staż."

 


Napisano 09 lipiec 2013 - 11:05

Otóż to, nie sądzę bym mógł sobie od tak pojechać w "odwiedziny" do mojego stażysty... Nie wiem już co z nim zrobić, potrzebuję rąk do pracy i myślałem po stażu go zatrudnić na próbę jeśli by się sprawdził ale skoro tak zaczyna...


Napisano 09 lipiec 2013 - 11:01

Do 

aska

tez jestem człowiek, wiem, że kokosów nie zarabia na stażu i jakby powiedział normalnie to na pewno bysmy się dogadali... 

 


Bogusława

Napisano 09 lipiec 2013 - 11:01

Przeciez pracodawca jest organizatorem i nie moze skontrolowac stazysty robi to UP jaki zasilek chorobowy Bogusiu to jest staz.

Dzięki Edzia ,oczywiście masz rację nie pracodawca tylko Urząd Pracy,w każdym razie może powiadomić Urząd Pracy i ZUS.Stażysta mógł otwarcie porozmawiać i załatwić sprawę zupełnie inaczej- uczciwej,jeżeli jest tak jak opisał sytuację Radek.Tym bardziej,że za zwolnienie lekarskie podczas stażu dostaje się 100% .


Edzia

Napisano 09 lipiec 2013 - 10:51

Przeciez pracodawca jest organizatorem i nie moze skontrolowac stazysty robi to UP jaki zasilek chorobowy Bogusiu to jest staz.


Bogusława

Napisano 09 lipiec 2013 - 10:12

Takie zwolnienie możesz wysłać faksem do ZUS do wydziału orzecznictwa z prośbą o sprawdzenie prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego i zasadności wystawienia .Pracodawca też ma prawo pojechać do tego stażysty i w razie nieobecności sporządzić protokół .Zapis w zwolnieniu ,że chory może chodzić oznacza ,że chory może wyjść do pobliskiego sklepu,do lekarza,bądź apteki,powinien być w domu.Konsekwencją w razie stwierdzenia nieprawidłowości ,będzie odmowa wypłaty zasiłku chorobowego, a niewłaściwe wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego jest podstawą do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia.


aska

Napisano 09 lipiec 2013 - 09:46

Witam, daj mu spokój niech sobie dorobiDołączona grafika


Napisano 09 lipiec 2013 - 09:22

Dziękuję Ci, tylko teraz oni sami muszą chcieć żeby sprawdzić stażystę czy może być na mój wniosek?


Edzia

Napisano 09 lipiec 2013 - 08:56

Urząd Pracy ma prawo kontroli wykorzystywania zwolnienia lekarskiego zgodnie z jego przeznaczeniem.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)