Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: co powinna zawierać apteczka


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

wazer

Napisano wczoraj, 07:32

Nie wiem czemu tak Polacy uzależniają sie od leków przeciwbólowych. Leki takie nie są zdrowe bo powodują uzależnienie, poza tym  moga działać szkodliwie na nasz wątrobę. 

 

Ze swojej strony polecam alternatywę dla klasycznych środków przeciwbólowych, mianowicie susz konopny:

https://cbdmed.pl/pr...onopny-cbd-1kg/

 

Jego palenie nie powoduje uzależnienia, jednoczesnie ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.Dobrze jest przyjmować je za pomocą waporyzacji. 


wicehrabia

Napisano 28 grudzień 2019 - 14:07

Musiałbym przejrzeć swoją apteczkę i skontrolować, co to tam się znajduje.


rei

Napisano 27 grudzień 2019 - 14:28

A czy macie przykładowo kupiony żelowy opatrunek   ? Co wasza apteczka zawiera? Właśnie tak ostatnio zastanawiałam się czy wszystko mam. Tym bardziej, że mam dwójkę małych dzieci, która lubi kombinować. Dlatego tym bardziej warto byłoby się zabezpieczyć na wszelki wypadek na różne okoliczności.


michalwu

Napisano 27 sierpień 2019 - 20:37

Coś przeciwbólowego, coś odkażającego, gaziki, bandaż i powinno wystarczyć ;)


Nelka

Napisano 27 sierpień 2019 - 16:06

Właśnie zdałam sobie sprawę, że faktycznie u nas brakuje czegoś na rany i skaleczenia, a widzę, że wiele osób poleca octenisept lek. Spoglądając na stronę internetową produktu naprawdę byłam miło zaskoczona, jak wiele ma zastosowań i ile korzyści niesie ten preparat. Dezynfekuje ranę, pomaga w gojeniu, a przy tym nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Widać, że jest to profesjonalny lek, który zawsze warto mieć w zasięgu ręki, bo przecież nie trudno chociażby o jakieś skaleczenie czy to w domu, szkole, czy w pracy. Super, dzięki za podpowiedź.


Nana30

Napisano 31 lipiec 2019 - 14:42

Oprócz podstawowych rzeczy - plastry, nożyczki, bandaż, bandaż uciskowy, gaziki, jakieś plastry opatrunkowe, spirytus salicylowy, leki przeciwbólowe, koc ratunkowy/ termiczny - to pilnuję jeszcze, żeby była zawsze maseczka do reanimacji, jakiś żel na stłuczenia, i kilka sztuk artykułów higienicznych potrzebnych typowo kobiecie. 


Fizo

Napisano 31 lipiec 2019 - 10:53

Im droższa tym lepsza, tak bym do ocenił :)


Arkadiusz Kędra

Napisano 02 lipiec 2019 - 05:20

Moim zdaniem w żadnej apteczce nie może zabraknąć takiego środka jak octenisept lek . Znajduje on bowiem zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach, nie tylko jak zwykło się powszechnie uważać wyłącznie przy odkażaniu ran. Doskonale bowiem sprawdza się on przy infekcjach intymnych, problemach z dziąsłami, w stanach zapalnych jamy ustnej, czy przy pielęgnacji pępowiny noworodków.


agropilot

Napisano 05 listopad 2018 - 07:38

Apteczka samochodowa np. przy wyjeździe do Czech musi być znormalizowana wg DIN `13164, w Polsce nie spotkałem się z dokładnymi wymaganiami co do zawartości


Fizo

Napisano 31 październik 2018 - 17:40

Tak naprawdę to nie konkretnych wymagań co do wyposażenia. Samochodowe dopuszczone do sprzedaży mają bardzo zróznicowane składy.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)