Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Praca bez szkolenia bhp


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 25 listopad 2019 - 13:49

Corocznie ściągam firmę  www.paradowski-bhp.pl która w klarowny i przystępny sposób przedstawia temat bezpieczeństwa pracy. Nie mają sobie równych w tym zakresie. 


Napisano 27 sierpień 2019 - 19:42

Naprawdę, ktoś decyduje się na pracę (często w niełatwych warunkach) bez szkolenia BHP? W naszej firmie to podstawa. Dodatkowo, obowiązkowo odzież ochronna (mamy od niedawna z Elan Vital). Bezpieczeństwo jest najważniejsze. 


Igor_Sosnowiec

Napisano 06 kwiecień 2019 - 14:41

Tylko w takim przypadku można dopuścić pracownika bez szkolenia BHP:

§ 2. Pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenie pracownika przed dopuszczeniem do pracy nie jest wymagane w przypadku podjęcia przez niego pracy na tym samym stanowisku pracy, które zajmował u danego pracodawcy bezpośrednio przed nawiązaniem z tym pracodawcą kolejnej umowy o pracę.

 

Pamiętać należy, że takim przypadku, kiedy pracownik nie będzie miał szkolenia BHP wstępnego i w przypadku wypadku- konsekwencje mogą być dużo surowsze niż tylko te wynikające z Kp.


Napisano 03 kwiecień 2019 - 20:54

2 lata idiotko pracowałaś i co nic?
Teraz ci się lampka zapaliła?

Napisano 03 kwiecień 2019 - 20:52

Że też takie idiotyczne pytanie może być zadane?
No składaj skargę do Pana Boga, tylko co chcesz osiągnąć?

Napisano 03 kwiecień 2019 - 20:32

a gdy zmienił mi sie szef i poprzedni pracodawca nie zapewnił mi szkolenie bhp a przepracowałam tak prawie dwa 2lata na umowie o pracy i teraz mam umowe zlecenie w tej samej pracy ale u innego szefa i mam bhp to czy moge złozyc skarge ze poprzedni pracodawca nie wywiazał się z zasad ?


Forumowicz84

Napisano 07 luty 2019 - 20:11

Takie szkolenie przecież w każdej chwili można sobie zrobić i warto, bo praca bez odpowiednich szkoleń na pewno nie będzie bezpieczna. Wszystko, co potrzebne znajdziecie sobie na stronie https://www.seka.pl/a jeśli nie macie czasu, aby z nich korzystać, to koniecznie musicie zobaczyć dla siebie wersję online, bo przeprowadzenie kursu w ten sposób jest możliwe.


Shane

Napisano 18 czerwiec 2018 - 18:18

No niestety każdy pracownik, nim zacznie swoją pracę, musi przejść szkolenie BHP. Niektóre przepisy potrafią być naprawdę uciążliwe, no ale trzeba się do nich stosować. Trochę też niefajne zachowanie ze strony tamtego BHP-owca, że przekłada termin, skoro wie, że bardzo zależy Ci na czasie. Z mojej strony mogę polecić Ci skorzystanie z oferty gpsbhp.eu. Mają bardzo fajne szkolenia dla pracowników, właśnie między innymi z BHP, więc może warto z nimi się skontaktować. Mają też kilka innych fajnych szkoleń, więc warto zapoznać się z ich ofertą. Nie tylko ja, ale też moi znajomi bardzo chwalą tę firmę, więc myślę, że naprawdę warto. No ale najlepiej chyba można przekonać się o tym na własnej skórze, więc nawet jeśli potem będziesz przeprowadzać szkolenia, to polecam.


Mikołajj55

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:33

Szkolenia BHP są bardzo ważne i nie ma co ukrywać, gdzie teraz jest dużo firm które oferują przeprowadzenie takich szkoleń.


gertenis

Napisano 06 kwiecień 2018 - 13:23

Lepiej jednak zrobić takie szkolenie żeby nie narazić się na problemy. Ja robiłem tu http://www.bhpnawigator.com.pl/i jestem zadowolony.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)