Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: zwolnienie lekarskie, a pobyt w sanatorium


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

cichy77

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:36

Ja bym ten temat zostawił specjaliście. Moim zdaniem to może być bardzo dobre rozwiązanie.


Gość0702

Napisano 22 sierpień 2018 - 15:30

Z powodu leczenia onkologicznego, po wyczerpaniu L4, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na 12 miesięcy do dnia 22.11.2018 r. Ponieważ w tej chwili najbardziej jest mi potrzebna rehabilitacja w maju br. złożyłam prośbę do ZUS o rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Przyznano mi sanatorium (ośrodek rehabilitacyjny) od dnia 10.11.2018 r. przez 24 dni, czyli do dnia 3.12.2018 r. Po zakończeniu świadczenia rehabilitacyjnego chcę wrócić do pracy, nie mam zamiaru starać się o rentę. Chciałabym też skorzystać z rehabilitacji w sanatorium. Co w tej sytuacji mam zrobić, skoro w dniu 23.11. powinnam stawić się w pracy i uzyskać zdolność do pracy od lekarza medycyny pracy a w tym czasie będę w sanatorium. W piśmie, które otrzymałam jest informacja o zwolnieniu lekarskim, które wystawia lekarz w sanatorium na czas pobytu, ale czy to w mojej sytuacji jest wystarczającym zabezpieczeniem przed zwolnieniem mnie z pracy? Bardzo proszę o odpowiedź.


ZosiaA

Napisano 13 marzec 2018 - 18:22

Ale należy poinformować ZUS o miejscu pobytu w czasie zwolnienia

ZosiaA

Napisano 13 marzec 2018 - 18:21

Można korzystać ze zwolnienia w czasie pobytu w sanatorium

Napisano 13 marzec 2018 - 16:51

Jestem na zwolnieniu lekarskim po złamaniu łokcia, obecnie mam rehabilitację a dostałam długo oczekiwane skierowanie z NFZ do sanatorium(Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy) Teraz nie wiem z czego zrezygnować, z sanatorium gdzie jest super rehabilitacja po złamaniach czy że zwolnienia 100% (wypadek w pracy) A może da się jechać na zwolnieniu?

Napisano 16 luty 2017 - 22:12

za pobyt w sanatorium ZUS wystawi zwolnienie lekarskie.

 


Napisano 16 luty 2017 - 21:03

To już inna sprawa.A jeśli to w ramach prewencji zus 4 tygodnie, to czy można jechać w ramach urlopu, czy konieczne jest zwolnienie lekarskie? Ponieważ w zeszłym roku załatwiłatwo sobie taki wyjazd ale wzięła urlop.Czy to było zgodne z prawem?

Napisano 16 luty 2017 - 20:54

Niestety pracownica nie powiedziała o sanatorium pracodawcy (dowiedzieliśmy się przypadkiem). Nie przedstawila skierowania. Udzielić można tylko,że to jest nieuczciwe chociażby wobec wspolpracownikow. A to jest oszustwo.

Dorota

Napisano 15 luty 2017 - 12:48

Wszystko zależy od tego jakie to sanatorium.

Jeśli normalny wyjazd jako skierowanie z NFZ to w ramach urlopu wypoczynkowego, ale jeśli jest to w ramach skierowania z NFZ tzw. po szpitalne to w ramach zwolnienia lekarskiego na cały pobyt w sanatorium.

No chyba, że za część normalnego pobytu dostanie zwolnienie lekarskie od innego lekarza.

 

Dlaczego nie daliście jej urlopu na cały pobyt?


Napisano 15 luty 2017 - 12:08

oczywiście, że można. a dlaczego pracodawca nie udzielił urlopu - skoro dostala skierowanie na pobyt- to pracodawca powinien udzielic. a co mu szkodzi te 2 tygodnie? świat się zawalił?

nieuczciwa pracownica? a z jakiej to racji?

nieuczciwy to jest pracodawca, ktory wie o skierowaniu, a na złość nie chce dać urlopu. No to co miała zrobić pracownica? Poszła po L4, a dostanie je bez problemu, ponieważ na czas pobytu w sanatorium- i tak otrzyma L4, tak czy siak.

Na czas pobytu w sanatorium nie otrzyma zwolnienia lekarskiego, nie wprowadzaj w błąd !!!


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)